PPPP - Podatkowa Pomoc Prawna dla Przedsiębiorców

Urząd Miasta Tarnowa wspólnie z Małopolskim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaprasza wszystkie osoby, które prowadzą lub planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, do skorzystania z darmowych porad.

W każdy pierwszy roboczy dzień miesiąca, wykwalifikowani doradcy podatkowi będą udzielać porad dla osób prowadzących i zakładających działalność gospodarczą.

Porady i konsultacje odbywać się będą w budynku Tarnowskiego Centrum Przedsiębiorczości - ul. Wałowa 10, pok. 5, w godzinach od 9:00 do 13:00.

Terminy dyżurów w 2021 r.:

  • 1 czerwca 2021 r.
  • 1 lipca 2021 r.
  • 2 sierpnia 2021 r.

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi podatków, przygotowanymi przez ekspertów Krajowej Izby Doradców Podatkowych:

 

Co to jest TAX FREE?TAX FREE to system zwrotu podatku VAT podróżnym (osobom) fizycznym, które nie posiadają stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej. Polega on na zwrocie podatku VAT zapłaconego przy zakupie towarów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki czemu podróżny nie będzie musiał płacić podatku podwójnie. Poprzez zwrot podatku w Polsce, towar nabyty przez niego jest opodatkowany tylko w kraju jego pochodzenia. Spr...