Stanisław Majorek z żoną

Legendarny tarnowski trener piłki ręcznej, obchodzący niedawno 85. urodziny, Stanisław Majorek, odsłonił w niedzielę gwiazdę ze swoim imieniem i nazwiskiem w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

bazarek

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza, lipcowa edycja kultowego bazarku na tarnowskiej Starówce. W najbliższą niedzielę na placu targowym „Burek” będzie okazja do znalezienia mnóstwa nietuzinkowych perełek po okazyjnych cenach.

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie

Tarnowska Akademia Nauk Stosowanych planuje otwarcie na kierunkach mechatronika oraz elektronika i telekomunikacja, studiów dziennych dla pracujących w trybie popołudniowo-weekendowym oraz studiów dziennych w trybie standardowym dla osób pracujących wieczorami lub w weekendy.

plakat - alternatywny przewodnik po Tarnowie

Biuro Wystaw Artystycznych chce pobudzić nasze wspomnienia i połączyć pokolenia. Taką tematykę podejmą uczestnicy warsztatów, na które można się już zapisywać. „Alternatywny przewodnik po Tarnowie (i/lub okolicy)” zaplanowany jest na drugą połowę sierpnia. Wydarzenie jest bezpłatne.

Fado w amfiteatrze

05.07.2022, 11:45
Plakat koncertu tria Saudade

W sobotę, 23 lipca o godz. 20 w tarnowskim Amfiteatrze Letnim, podczas koncertu tria Saudade (Ola Jas – wokal, Piotr Lemański – gitara portugalska oraz Wiesława Lemańska – instrumenty klawiszowe) posłuchać będzie można muzyki rodem z Portugalii. Projekt współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa.

mayday

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na specjalny pokaz spektaklu dobrze znanego mieszkańcom. Sztuka „Mayday” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego pojawi się na deskach teatru na zakończenie mijającego sezonu artystycznego. Po wydarzeniu odbędzie się spotkanie z aktorami. Wpływy ze spektaklu będą częścią wkładu do produkcji nowej premiery na Festiwal Komedii TALIA - "Zimowy pogrzeb".

epidemia koronawirusa

Według danych na 5 lipca (godz. 10.30) ostatniej doby w Tarnowie odnotowano 2 osoby zakażone SARS-CoV-2 (2 nowe zakażenia). Liczba zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców - 0.18. Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 14382 przypadki zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano również zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 292 zgony osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Ostatniej doby wykon...

Medalistki Mistrzostw Polski w boulderingu

Z trzema złotymi medalami powróciły tarnowskie zawodniczki, rywalizujące w rozegranych podczas weekendu w Krakowie Mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w boulderingu.

Ratusz w Tarnowie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie wprowadziło od dzisiaj pewne ograniczenia w zwiedzaniu Ratusza – Galerii Sztuki Dawnej.

Plakat Budżetu Obywatelskiego 2023

Jeszcze tylko kilka dni, do niedzieli 10 lipca oddawać można głosy na projekty dopuszczone do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2023. Głosować można na nie więcej niż dwa projekty, a ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek, 11 lipca. W tym roku tarnowianie decydują na co wydać ponad 4 160 000 złotych.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski