Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Powoli zbliżają się do końca rozgrywki fazy zasadniczej w południowej grupie drugiej ligi koszykówki kobiet. W meczu przedostatniej, siedemnastej kolejki, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagra w hali przy ul. Gumniskiej z MOSiR II Bochnia. Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.

Niemowlak

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej tarnowscy radni dyskutowali o możliwości dofinansowania przez miasto leczenia niepłodności metodą in vitro. Za głosowało 14 radnych, 10 było przeciw.  Oznacza to, że dzięki podjętej decyzji 180 par będzie mogło wykonać procedurę zapłodnienia pozaustrojowego.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ogłasza nabór wniosków do realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”. Program ten finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Autobus MPK

Jednym z punktów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie była informacja na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej. Podczas towarzyszącej jej debaty prezydent Roman Ciepiela zaproponował wprowadzenie od stycznia przyszłego roku bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców naszego miasta.

rocznica wyzwolenia KL Auschwitz

Dzisiaj, 27 stycznia, przypada 77. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Tarnów również pamiętał o tej dacie. Przedstawiciele miasta oddali hołd więźniom obozu koncentracyjnego.

wośp

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, już po raz trzydziesty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku do puszek zbierane będą datki, które zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jakie atrakcje przygotowano na tarnowski finał?

epidemia koronawirusa

Według danych na 27 stycznia (godz. 10.30) ostatniej doby w Tarnowie odnotowano 138 osób zarażonych SARS-CoV-2 (liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców - 12,76). Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 12058 przypadków zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 250 zgonów osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Ostatniej doby wykonano 326 testó...

Wciąż można wziąć udział w badaniu satysfakcji klientów Urzędu Miasta Tarnowa. Kwestionariusz w formie elektronicznej będzie dostępny do 7 lutego.

Mecz drugiej ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Tarnów - Niedźwiadki Chemart Przemyśl

W rozegranym wczoraj meczu dwudziestej kolejki grupy „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Tarnów zmierzył się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Do przerwy tarnowianie przegrywali różnicą dwóch tylko punktów, po bardzo słabej trzeciej kwarcie zakończyli jednak mecz z osiemnastoma punktami straty.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski