Maciej Gładysz

Dobiegły końca zmagania w składającej się z czterech rund kartingowej serii WSK Super Master Series. W najliczniej obsadzonej kategorii Mini trzecie miejsce wywalczył kierowca klubu TTSK K-Team, Maciej Gładysz.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, od początku epidemii wśród mieszkańców Tarnowa stwierdzono 15 przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, wszyscy wyzdrowieli. W powiecie tarnowskim w maju i czerwcu wzrastała liczba zakażonych, a trzy osoby zmarły. Obecnie liczba zakażeń  jest niższa.

Recital Daniela Grupy

07.07.2020, 14:14
Daniel Grupa

W tarnowskim Amfiteatrze będzie można posłuchać recitalu Daniela Grupy, pianisty i kompozytora. Koncert odbędzie się w sobotę, 11 lipca. Początek o godz. 20.

Pałacyk Strzelecki

Do końca wakacji, Pałacyk Strzelecki, czyli główna siedziba tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych, otwarty będzie także w soboty. Prezentowane tam wystawy oglądać można w godz. 12-19.

Mecz piłki nożnej

W środę o godz. 17 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrany zostanie pierwszy barażowy mecz o awans do trzeciej ligi piłkarskiej. Rywalem najlepszej drużyny wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi, czyli Unii Tarnów będzie w nim triumfator grupy zachodniej – Cracovia II.

Mirosław Cierniak

Ekipa Południa zwyciężyła 48-42 w rozegranym wczoraj na torze w Gdańsku meczu Północ – Południe, w którym zaprezentowali się najlepsi żużlowcy eWinner 1. Ligi Żużlowej. Duży udział w tej wygranej mieli zawodnicy Unii Tarnów. Mateusz Cierniak zdobył w czterech biegach 9 pkt. i dwa bonusy, a dorobek Petera Ljunga to 9 pkt. i bonus w pięciu startach.

Galeria Panorama

Muzeum Okręgowe w Tarnowie udostępnia dla zwiedzających kolejne obiekty. Od 7 lipca będzie można zwiedzać Galerię Panorama, w której mieści się kolekcja fragmentów „Panoramy Siedmiogrodzkiej” oraz Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

Na pierwszym planie Peter Ljung

Bardzo słabo zaprezentował się Peter Ljung w rozegranym w sobotę w Toruniu pierwszym turnieju żużlowych Mistrzostw Europy. Kapitan tarnowskich „Jaskółek” z dorobkiem jednego punktu zakończył rywalizację na ostatniej, szesnastej pozycji.

Tarnów w plenerze

Chcesz poznać podstawowe techniki rysunku architektonicznego?  Otrzymać garść informacji z zakresu historii sztuki, a przy tym spędzić czas w plenerze? Przyjdź na warsztaty organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych. Pierwsze zajęcia ruszają 20 lipca.