epidemia koronawirusa

Według danych na 17 czerwca (godz. 10.30) ostatniej doby odnotowano w Tarnowie jedną nową osobę zakażoną SARS-CoV-2. Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 7354 przypadki zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 166 zgonów osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Ostatniej doby wykonano 107 testów, liczba testów z wynikiem pozytywnym - 2. Na kwar...

Okładka "Raportu o stanie miasta 2020"

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, która zwołana została na czwartek, 24 czerwca, odbędzie się debata nad przedłożonym przez prezydenta Tarnowa, Romana Ciepielę, Raportem o stanie miasta 2020.

Miasto buduje mieszkania

17.06.2021, 09:19

62 mieszkania powstaną w planowanym do budowy budynku wielorodzinnym przy ul. Krzyskiej. Inwestycję prowadzić będzie Miejski Zarząd Budynków, ogłoszony już został przetarg. Cały obiekt dostosowany będzie do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych.

Turniej eliminacyjny Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu

Trzecie miejsce zajęli żużlowcy Unii Tarnów w rozegranym wczoraj w Gnieźnie drugim ćwierćfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podobnie jak we wtorek, pierwsze miejsce w zawodach zajęła ekipa Bocar Włókniarza Częstochowa.

koncert akordeonowy

Już 25 czerwca na scenie Amfiteatru Letniego w Tarnowie odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury oraz rozdanie stypendiów artystycznych. Wydarzenie to uświetni występ trójki akordeonistów, Motion Trio. Początek koncertu o godzinie 19.30.

W tarnowskiej Sali Lustrzanej odbyła się dzisiaj konferencja „Miasto historyczne – szansa czy ograniczenie?”. Jej uczestnicy starali się m.in. odpowiedzieć na pytania: Czy wielowiekowe dziedzictwo historyczne może być siłą napędową miasta? W jaki sposób nim zarządzać, aby zintegrować kulturę, biznes i turystykę? I… czy jest to w ogóle możliwe?

Kosz i piłka do koszykówki

W ostatnim w tym sezonie meczu klasy kadetów „B”, prowadzona przez trenera Jarosława Mosio pierwsza drużyna koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów przegrała w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Regis Wieliczka.

W ramach tak zwanego pobytu studyjnego i rezydencji artystycznych, w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie gości młody artysta ze Śląska, Dominik Ritszel. Zaprezentuje on swoje prace video we czwartek 17 czerwca o godz. 18  na dworcu PKP.

Wśród 66 polskich miast na prawach powiatu Tarnów zajął 31. miejsce w ekologicznym raporcie i rankigu Europolis „Zielone miasta”. Pod względem dbałości o powietrze, których oddychamy, miasto nad Białą znalazło się w czołówce i zajęło 5. miejsce.

pielgrzymka 2020

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tegoroczna 39. tarnowska piesza pielgrzymka do Częstochowy będzie miała charakter sztafetowy. Wszystko ze względu na trwająca pandemię koronawirusa.