Aktualności

Od najbliższego poniedziałku, 21 września zgłaszać można projekty do budżetu obywatelskiego Gminy Miasta Tarnowa na 2021 rok. Tym samym po raz dziewiąty mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć ponad cztery miliony dwieście tysięcy złotych, pochodzące z miejskiej kasy.

Tarnów wczoraj i dziś

18.09.2020, 15:20

Jak zmieniał się Tarnów w ciągu ostatnich trzydziestu lat obrazuje wystawa fotogramów, która stanęła na placu Sobieskiego i już budzi spore zainteresowanie tarnowian, którzy przypominają sobie dawny wygląd różnych miejsc w mieście i porównują z obecnym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, od początku epidemii wśród mieszkańców Tarnowa stwierdzono 85 przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, 64 chorych wyzdrowiało. Obecnie w mieście zdiagnozowanych jest 21 osób z SARS-CoV-2 - od wczoraj bez zmian. W powiecie tarnowskim to 33 osoby  - od wczoraj bez zmian.

Gala bosku na Jaskółce

W sobotę, 19 września, długo wyczekiwana przez pasjonatów i fanów boksu zawodowego noc. Na Arenie Jaskółka odbędzie się trzynasta gala boksu KNOCKOUT BOXING NIGHT 13. Start gali o godzinie 18.

Po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 57 lat zmarła Dorota Skrzyniarz, była zastępczyni prezydenta Tarnowa w latach 2006 – 2014, dziennikarka i pedagog.

Polonia Bydgoszcz-Unia Tarnów w niedzielę

Wszystko wskazuje na to, że Daniel Kaczmarek pojedzie także w wyjazdowym meczu pomiędzy Polonią Bydgoszcz a Unia Tarnów. Młody zawodnik Jaskółek znalazł się bowiem w podstawowym składzie. W 12. kolejce eWinner 1.ligi żużlowej pojedzie za Michała Gruchalskiego. Mecz Abramczyk Polonia Bydgoszcz-Unia Tarnów w niedzielę, 20 września o godzinie 14.

Weekendowe zestawienie kulturalne

Kulturalny weekend będzie obfitować w same nowości. Już w piątek rozpoczną się wystawy dot. Tarnowa oraz zmian, jakie zaszły przez ostatnie 30 lat. Będzie także trochę spotkań, spektakli i koncertów. Zapraszamy.

Ach to życie…

18.09.2020, 12:29
Spektakl "Pelcia..."

Ironia, wyrafinowany humor i skomplikowane relacje międzyludzkie – tak w skrócie można opisać sztukę „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. To najnowsza propozycja Centrum Sztuki Mościce, w której główną rolę odgrywa aktorka, Joanna Szczepkowska. Spektakl będzie miał swoją premierę 3 października o godz. 19.

Spacerki po Tarnowie - Jan Paweł II

Popularne „Spacerki po Tarnowie” wracają w niedzielę 20 września. Tym razem Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowskie Centrum Informacji zapraszają na Spacer po Tarnowie „Śladami św. Jana Pawła II”. Motywem przewodnim niedzielnego spotkania będzie osoba Papieża-Polaka i miejsca związane z Jego pobytem w Tarnowie 9 i 10 czerwca 1987 r.