Wiatr

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w całej Małopolsce. W Tarnowie, wiatr z południowego zachodu, skręcający na północny zachód, ma wiać z prędkością od 25 do 35 kilometrów na godzinę, a w porywach może osiągać 80 kilometrów na godzinę.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia II Tarnów - ASPR Zawadzkie

W sobotę pierwszy w tym sezonie mecz o punkty w czwartej grupie drugiej ligi, rozegrają piłkarze ręczni drugiej drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 19 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z MKS Ustroń.

Wystawa uśmiechy

Uśmiechy z całego świata zawitały do Tarnowa. Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej, cenionej podróżniczki, która od lat przemierza różne kontynenty, zawisła na ogrodzeniu Parku Strzeleckiego.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela z nagrodą Krakowskiego Parku Technologicznego za najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne

W siedzibie krakowskiej firmy ASTOR Robotics Center odbyła się dzisiaj konferencja „Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji”. Jednym z jej punktów było wręczenie na ręce prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego dla Gminy Miasta Tarnowa w kategorii „Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne”.

Sobotnie spisywanie

23.09.2021, 14:41
Spisu

W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Spisowa”, Urząd Miasta Tarnowa i Urząd Statystyczny wraz z rachmistrzami, organizują w sobotę, 25 września, pomoc w wypełnianiu formularza Narodowego Spisu Powszechnego. Będzie można ją uzyskać od godziny 8 do 18.

Podczas rozpoczynającego się jutro Forum Inteligentnych Specjalizacji zaplanowano również atrakcje dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy tego wydarzenia będą mogli wziąć udział w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym. Przygotowano dla nich specjalne seanse w dmuchanym planetarium. Pierwszy pokaz rozpocznie się w niedzielę o godz. 12 na terenie kampusu PWSZ.

Co kryje się pod pojęciem wieloświata? Czy nasz wszechświat jest tylko jednym z nieskończenie wielu? Gdzie kończy się nauka, a zaczyna twórcza fantazja? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi poszukiwał ks. profesor Michał Heller. „Nieskończenie wiele wszechświatów. Od Einsteina do nieskończoności” to tytuł najnowszej książki tarnowianina, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

#wzielonegramu

Już w ten piątek, o godzinie 17, przy placu zabaw obok Centrum Sztuki Mościce, sportowcy, społecznicy oraz mieszkańcy Tarnowa będą sadzić drzewa. To w ramach akcji #wzielonegramy.

epidemia koronawirusa

Według danych na 23 września (godz. 10.30) ostatniej doby w Tarnowie odnotowano trzy osoby zarażone SARS-CoV-2. Od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 7403 przypadki zakażenia. Ostatniej doby nie odnotowano  zgonów osób chorych na Covid-19. Od początku pandemii odnotowano w Tarnowie 167 zgonów osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. Ostatniej doby wykonano 89 testów, liczba testów z wynikiem pozytywnym - 3. Na kwarantan...