Szybkie biegi w Krynicy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szybkie biegi w Krynicy

Kilka bardzo dobrych wyników osiągnęli biegacze z Tarnowa i okolic – występujący często jako „Ekipa z Tarnowa” – startujący w odbywającym się w Krynicy 9. Tauron Festiwalu Biegowym. Wywalczyli oni m.in. cztery medale w Mistrzostwach Polski Masters.

Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Masters (w kategorii 35-39 lat) w ultramaratonie górskim zdobyła Katarzyna Zych. Liczącą 100 kilometrów trasę Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Biegu 7 Dolin, tarnowianka pokonała w czasie 11:57.28 godz. W klasyfikacji ultramaratonu, Katarzyna Zych zajęła szóste miejsce wśród kobiet oraz czwartą lokatę w kategorii wiekowej 30-39 lat.

Grzegorz Czyż i Anna Kusion zapewnili sobie drugie miejsca w rozgrywanych w ramach Życiowej Dziesiątki im. Tadeusza Mazowieckiego, Mistrzostwach Polski Masters na 10 kilometrów. Oboje rywalizowali w kategorii 50-54 lat. Anna Kusion na pokonanie tego dystansu potrzebowała 48.37 min, Grzegorz Czyż osiągnął metę w czasie 34.38 min.

Po sobotnim starcie w Życiowej Dziesiątce, dzień później Grzegorz Czyż rywalizował w Koral Maratonie. Dystans 42195 metrów przebiegł w czasie 2:46.59 godz., zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Polski Masters w kategorii 50-54 lat oraz zajmując drugą lokatę w klasyfikacji generalnej maratonu (wygrał ponadto rywalizację w grupie pięćdziesięciolatków).

Blisko miejsca na podium był także Piotr Hyży, który w Mistrzostwach Polski Masters w ultramaratonie górskim z rezultatem 11.12.42 godz. sklasyfikowany został na piątej pozycji w kategorii w kategorii 35-39 lat.

Warto również odnotować dziewiąte miejsce zdobyte przez tarnowian w drużynowym Biegu 7 Dolin na dystansie 100 kilometrów. Zdobyła ją, biegnąca w składzie: Katarzyna Zając, Tomasz Gleisner i Sławomir Ciężkowski, drużyna Ciężkie Farbowane Zające z Tarnowa, przybiegając na metę w czasie 13:56.40 godz. Podkreślić przy tym trzeba, że Katarzyna Zając była jedyną startującą w tym biegu kobietą.