Pucharowy awans Metalu i rezerw Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans Metalu i rezerw Unii

Dwa z trzech tarnowskich zespołów, rywalizujących wczoraj w meczach trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, zapewniły sobie awans do dalszej fazy pucharowych rozgrywek.

Piłkarze Metalu Tarnów

Grająca na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, druga drużyna Unii Tarnów zmierzyła się z innym zespołem z „okręgówki”, LKS Szynwałd. Na pierwszą bramkę czekać było do 68 min, kiedy na listę strzelców wpisał się, wprowadzony na boisko po przerwie, Olaf Kantor. Prowadzenie „Jaskółek” podwyższył w 77 min Franciszek Woloszczuk, a wynik na 3-0 (0-0) ustalił w 85 min, przebywający na boisku od siedmiu minut, Patryk Zbylut.

Do czwartej rundy awansował również piątoligowy Metal Tarnów, który zagrał na wyjeździe z występującym w klasie „A”, WKS Siemiechów. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli tarnowianie, którzy po strzale Filipa Jaśkiewicza (18 min) i dwóch trafieniach Kemila Bennoura Hamzy (22 i 28 min), prowadzili już 3-0. W 36 min czwartą bramkę dla Metalu zdobył Damian Chudyba, a ostatnim akordem pierwszej połowy był gol strzelony w 45 min przez Dawida Gucwę. Po zmianie stron i trafieniach Damiana Wolańskiego (50 min) i Damiana Chudyby (52 min), przewaga tarnowian wzrosła do pięciu bramek. Rezultat na 7-1 (4-1) dla Metalu ustalił w ostatniej minucie Paweł Leżoń.

Nie powiodło się jedynie Tarnovii, która w pojedynku piątoligowców przegrała na wyjeździe 2-3 (1-0) z Dunajcem Zakliczyn. Tarnowianie po trafieniu z rzutu wolnego Wojciecha Gucwy (3 min) i strzale Szymona Kaczmarczyka prowadzili już 2-0. Dalsze minuty drugiej połowy należały jednak do gospodarzy i ostatecznie to Dunajec zapewnił sobie awans do czwartej rundy.