Juniorzy MUKS 1811 Unii bez awansu do półfinałów MP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Juniorzy MUKS 1811 Unii bez awansu do półfinałów MP

Od piątku do niedzieli, prowadzona przez trenera Jarosława Mosio drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów, rywalizowała w odbywającym się w Zielonej Górze ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w koszykówce juniorów. Tarnowianie zakończyli zmagania na ostatnim, czwartym miejscu.

Juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów

W pierwszym meczu tarnowianie zmierzyli się z Grupą Strategia Gim92 Warszawa. Pojedynek rozpoczął się od siedmiu punktów zespołu z Warszawy. W 6 min po rzucie Jakuba Kocana tarnowianie przegrywali tylko 7-11, potem stracili jednak dziewięć punktów z rzędu, kończąc pierwszą kwartę ze stratą 14 „oczek”. W drugiej „ćwiartce” nasz zespół odrobił połowę tych strat i do przerwy przegrywał tylko 27-34. Druga połowa rozpoczęła się wprawdzie od „trójki” Macieja Piotrowskiego, ale w 18 min po sześciu z rzędu punktach Kacpra Maziarza, tarnowianie przegrywali tylko 41-43. Końcówka tej odsłony należała jednak do zespołu ze stolicy, który po trzydziestu minutach prowadził 54-43. Pod dyktando rywali przebiegała także ostatnia kwarta. W 36 min na tablicy pojawił się wynik 74-45, a mecz zakończył się wygraną GS Gim92 79-50 (25-11, 9-16, 20-16, 25-7).

Drugim rywalem naszego zespołu był gospodarz turnieju Q80ils SKM Zastal Zielona Góra. Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg. Jeszcze w 6 min tarnowianie prowadzili 11-10, a na niespełna półtorej minuty przed końcem przegrywali tylko 17-18. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się czteropunktową wygraną gospodarzy. Drugą kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęli koszykarze z Zielonej Góry, doprowadzając w 12 min do stanu 28-17. Trzy minuty później wygrywali nawet 37-21, aby na przerwę zejść przy prowadzeniu 47-38. Na początku trzeciej kwarty miejscowi znów odskoczyli na 15 punktów (57-42 w 24 min), przewagę tę utrzymując do końca trzeciej kwarty. Jeszcze na trzy minuty przed końcem notowano wynik 76-62. Końcówkę gospodarze wygrali jednak 8-0, zwyciężając 84-62 (21-17, 26-21, 20-14, 17-10). Warto dodać, że w dwóch pierwszych meczach punkty zdobywało tylko czterech tarnowian: Kacper Maziarz, Oskar Tomasik, Rodion Plekhanov oraz Jakub Kocan.

Po tych dwóch przegranych podopieczni trenera Jarosława Mosio stracili szanse na awans do półfinału, a stawką niedzielnego pojedynku ze Stalą Stalowa Wola było dla obu drużyn trzecie miejsce w tabeli. Przy wyniku 6-6, Stal zdobyła osiem punktów nie tracąc żadnego, ale w 8 min po sześciu z rzędu punktach Kacpra Maziarza było 14-14. W końcówce pierwszej kwarty znów skuteczniejsi byli gracze ze Stalowej Woli, kończąc tę odsłonę z czteropunktową przewagą. W 12 min po rzucie Jakuba Kocana nasz zespół prowadził 30-27, a trzy minuty później Jarosław Pasek doprowadził do wyniku 38-33 dla MUKS 1811 Unii. Kolejne osiem punktów zdobyli jednak rywale, którzy do przerwy wygrywali 45-42. Po czterech minutach gry po przerwie, Stal prowadziła już 57-44, a na początku 30 minuty 67-55. Trafienia Kacpra Maziarza i Rodiona Plekhanova zmniejszyły te straty do ośmiu punktów (67-59). W czwartej kwarcie wyraźnie skuteczniejsi byli koszykarze ze Stalowej Woli. W 34 min prowadzili oni 78-62, a pięć minut później 87-66. Ostatecznie nasz zespół przegrał 70-88 (23-27, 19-18, 17-22, 11-21), kończąc rywalizację na czwartym miejscu.

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 64 (3x3), Oskar Tomasik 47, Rodion Plekhanov 41, Jakub Kocan 21 (2x3), Jarosław Pasek 5 (1x3), Michał Korus 2, Antoni Żybura 2, Stanisław Boduch 0, Wojciech Foltak 0, Szymon Hajdo 0, Marcin Pojasek 0, Daniel Sikora 0.

***

Podczas najbliższego weekendu (12-14 kwietnia) w ćwierćfinale Mistrzostw Polski młodzików wystąpią koszykarze Elmiko MUKS 1811 Unii Tarnów. W wyniku losowania trafili oni do grupy „E”, która swoje mecze rozgrywać będzie w Bydgoszczy. W piątek o godz. 14 zagrają z Enea PoliTech Astorią Bydgoszcz, w sobotę o godz. 11 zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza, a w niedzielę ich rywalem będzie UKS Bryza Kolbudy (początek o godz. 10).