I…Taka Tarnowska Dyszka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

I…Taka Tarnowska Dyszka

Blisko osiemset zawodniczek i zawodników stanęło na starcie, kończącego cykl Tour de Małopolska, biegu I…Taka Tarnowska Dyszka, który w niedzielę rozegrany został na ulicach naszego miasta. Start i meta biegu usytuowane były na parkingu przed Gemini Park. Honorowy patronat nad nim sprawowali: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wojewoda małopolski, Piotr Ćwik oraz marszałek województwa małopolskiego, Jacek Krupa.

Jako pierwszy linię mety osiągnął Adam Czerwiński (Max-Fliz Ekspedycja Wieliczka), który na pokonanie dystansu 10 kilometrów potrzebował 31.19 min. Drugie miejsce wywalczył Aleksander Dragan z Kielc – 31.35 min, a trzeci był Maciej Lubieniecki (Lacho Team Kraków) – 33.50 min. Najszybszy z tarnowian, Marek Łabuz (Grupa Azoty) z rezultatem 34.25 min sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

Najlepszą z kobiet okazała się Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego – 36.09 min, wyprzedzając Paulinę Górak (Mirek Team Gnojnik) – 36.40 min oraz Katarzynę Kmieć z Perły – 39.28 min. Jako pierwsza z mieszkanek Tarnowa linię mety minęła Patrycja Jurkiewicz. Osiągnięty przez nią wynik 42.11 min pozwolił jej na zajęcie dziesiątej lokaty.

Wśród mężczyzn powyżej 45. roku życia najszybszy był Paweł Molczyk (Molo Team Niwka) – 37.35 min przed Dariuszem Muchą z Bochni – 37.39 min i Piotrem Majcherem (Eskadra Kraków) – 37.41 min. W tej samej kategorii wiekowej wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły natomiast: Ewa Fogel (PTG Sokół Świat Pracy Tarnów) – 42.36 min, Barbara Paczos (Stal Mielec Masters) – 48.04 min oraz Małgorzata Domaradzka (BT Wagabunda Rzeszów) – 48.13 min.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są TUTAJ.