Dwanaście medali lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwanaście medali lekkoatletów

Dwanaście medali z lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych rozegranych w miniony weekend w Krakowie przywieźli zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów.

W kategorii juniorów młodszych w biegu na 800m srebro wywalczyła Paulina Brzęk. Brązowy krążek w konkurencji na 400 m zdobyła Martyna Jurek.

Wśród juniorów triumfowali: Przemysław Tarchała (w biegu przez płotki na 110m) i Mateusz Różański (w skoku w dal), który dodatkowo zajął drugie miejsce w biegu na 200m. Tuż za Mateuszem, na tym samym dystansie, brąz zdobył Grzegorz Unagar, który był trzeci także w biegu na 100m.

W biegach sprinterskich na 100 m i 200 m brąz wywalczyła Aleksandra Siepak. Również brązowy medal, ale w konkurencji 400 m, wybiegał Michał Opocki.

Tytuły mistrzów Małopolski w sztafetach juniorskich powędrowały do: Grzegorza Ungara, Michała Opockiego, Mateusza Jewuły i Mateusza Różańskiego (4x100 m) oraz do Daniela Grobeckiego, Mateusza Jewuły, Michała Opockiego i Krzysztofa Żeleźnika w konkurencji 4x400m.