Porażka oznacza degradację
29.03.2019, 15:14Drugi pojedynek w fazie play-out rozegrają jutro drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 14 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe ze Startem Meble Dobrodzień.
Drugi pojedynek w fazie play-out rozegrają jutro drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 14 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe ze Startem Meble Dobrodzień.
Po porażce w półfinałach play-offów z Wisłą Warszawa, siatkarkom Grupy Azoty PWSZ Tarnów pozostała rywalizacja o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji pierwszej ligi. Przeciwnikiem tarnowianek będzie w niej ekipa MKS Dąbrowa Górnicza.
Dziewiętnastą już kolejkę spotkań rozegrają podczas tego weekendu zespoły występujące w rozgrywkach grupy „C” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów, w sobotę o godz. 18 zagrają w Zamościu z tamtejszą Padwą.
W niedzielę ligowe rozgrywki zainaugurują żużlowcy Unii Tarnów. W pierwszej kolejce Nice 1.Ligi Żużlowej, tarnowianie zmierzą się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z Lokomotivem Daugavpils. Początek spotkania wyznaczono na godz. 14.30.
Po raz kolejny kibice piłki nożnej w naszym mieście nie będą mogli narzekać na nudę. Podobnie jak dwa tygodnie temu, podczas weekendu w Tarnowie rozegranych zostanie bowiem pięć spotkań o ligowe punkty.
Małopolski Związek Piłki Ręcznej ogłosił kadry dziewcząt i chłopców na rozpoczynającą się już w najbliższą niedzielę w Kielcach XXV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Znalazła się w nich ósemka zawodników MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.
Siatkarkom Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie udało się awansować do finału pierwszoligowych play-offów. W decydującym piątym meczu, podopieczne trenera Michała Betlei przegrały na swoim boisku z Wisłą Warszawa 0-3 (23-25, 24-26, 26-28) - mimo że w drugim i trzecim secie prowadziły 24-20 - i pozostała im rywalizacja z MKS Dąbrowa Górnicza o trzecie miejsce.
Ostatnie dni nie były zbyt udane dla zespołów z Tarnowa, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. O zwycięstwo pokusili się jedynie młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów, z porażkami pogodzić musiały się natomiast zespoły kadetek „B” i dziewcząt MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów.
Od piątku do niedzieli, koszykarskie zespoły z naszego miasta rywalizować będą w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów zagrają w Zgorzelcu, juniorów MUKS 1811 Unii Tarnów czeka start w turnieju w Łodzi.
Podwójny sukces świętowali młodzi piłkarze ręczni z Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie. W rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005) Mistrzostwach Tarnowa Szkół Podstawowych, tytuły wywalczyły zarówno drużyny dziewcząt, jak i chłopców z „ósemki”.