Zwycięstwo i dwie porażki młodych koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo i dwie porażki młodych koszykarzy

Układ terminarza sprawił, że podczas minionego weekendu wszystkie męskie drużyny z Tarnowa rywalizujące o punkty w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki rozgrywały swoje mecze na wyjazdach. Bilans tych spotkań to jedna wygrana oraz dwie porażki.

Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów, przegrywając z znacznie niżej plasującą się w tabeli drużyną MKK MDK Kielce. W każdej z pierwszych dwóch kwart o pięć punktów lepsi okazali się kielczanie i na przerwę oba zespoły zeszły przy korzystnym dla nich rezultacie 36-26. W trzeciej części meczu przewaga miejscowych była jeszcze wyraźniejsza, stąd też po trzydziestu minutach MKK MDK wygrywał już różnicą blisko dwudziestu „oczek” (60-41). W ostatniej kwarcie koszykarzom Pałacu udało się zdecydowanie zmniejszyć dzielący oba zespoły dystans, ale przegrali ten pojedynek 65-74 (17-22, 9-14, 15-24, 24-14).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Jarosiński 27, Dawid Łazarz 16, Piotr Zaczkiewicz 12, Wojciech Iwaniec 5, Mikołaj Ginter 4, Dawid Czarnik 1, Kamil Górecki 0, Krystian Kopeć 0, Nikodem Kowalczyk 0, Stanisław Majchrzak 0, Alan Migoń 0, Mateusz Rachwał 0.

W meczu kadetów „B”, drugi zespół MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się z UKS Kadet Oświęcim. O pierwszej kwarcie tego spotkania podopieczni trenera Łukasza Stawarza z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Wystarczy powiedzieć, że przez dziesięć minut nie trafili ani razu z gry, prezentując przy tym słabą grę w defensywie. Efekt tego był taki, że „ćwiartka” ta zakończyła się wynikiem 22-1 dla gospodarzy. Po drugiej wyrównanej kwarcie, w trzeciej zarysowała się przewaga tarnowian, którzy w 29 min przegrywali już tylko 38-45. Końcówka tej odsłony znów należała jednak do koszykarzy z Oświęcimia i po trzydziestu minutach UKS Kadet wygrywał 50-39. W ostatniej kwarcie miejscowi nieznacznie powiększyli jeszcze rozmiary prowadzenia, zwyciężając 72-57 (22-1, 15-16, 13-22, 22-18). Na porażkę MUKS 1811 Unii II duży wpływ miała bardzo słaba skuteczność tarnowian z linii rzutów wolnych, wykorzystali oni zaledwie 19 z 42 prób.

MUKS 1811 Unia II: Miłosz Tyrka 17, Jakub Więckowski 10, Grzegorz Idziak 8, Adrian Szumlański 7, Adrian Barnaś 4, Miłosz Olenicz 3, Mateusz Baziak 2, Jan Camara 2, Dominik Podraza 2, Kamil Pyzik 2, Arkadiusz Cholewa 0, Krzysztof Idziak 0.

O wiele lepiej zaprezentowała się, trenowana również przez Łukasza Stawarza, drużyna chłopców MUKS 1811 Unii, która zagrała w Krakowie z tamtejszą Wisłą. W pierwszych dwóch kwartach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Po dziesięciu minutach różnicą trzech „oczek” prowadzili gospodarze, na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 32-32. Druga połowa rozpoczęła się od pięciu punktów zdobytych przez tarnowian. Kilkupunktową przewagę utrzymali oni do końca trzeciej kwarty, po której prowadzili 51-47. W 36 min było już 62-52 dla MUKS 1811 Unii, a dwie minuty później tarnowianie wygrywali 66-55. Rywale walczyli do samego końca i na 35 sekund przed zakończeniem doprowadzili do remisu 66-66. Ostatnie słowo należało jednak do chłopców MUKS 1811 Unii, którzy zwyciężyli 68-66 (15-18, 17-14, 19-15, 17-19).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 20, Bartosz Opioła 16, Eryk Styrkowiec 11, Przemysław Gołąb 7, Mikołaj Banach 6, Wojciech Gancarz 4, Szymon Skrzypek 4, Jakub Kocan 0, Jędrzej Łuszcz 0, Mikołaj Tabor 0.