Złoto, srebro i brąz judoków Błękitnych-MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Złoto, srebro i brąz judoków Błękitnych-MPEC

Za nami XXVIII Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni. Na podium w rankingowych zmaganiach Małopolskiego Związku Judo stanęła trójka, trenowanych przez Krzysztofa Sieniawskiego, "etatowych" medalistów Błękitnych-MPEC Tarnów.

Najlepsi młodzicy w kategorii 46 kg

Złoty medal w kategorii młodzików (U15) wywalczył, rywalizujący w wadze 46 kg, Borys Sikorski (na zdjęciu drugi z lewej). W walkach grupowych pokonał on Słowaka Martina Molinara z TJ Mladost Poprad oraz Filipa Żukowskiego z MOSiR-u Bochnia. W kolejnych dwóch pojedynkach również zmierzył się z zawodnikami gospodarzy. W półfinale zwyciężył Grzegorza Wójcika, a w finale wygrał przez ippon z Janem Gemiborem.

Srebrny medal wśród młodzików zdobył Julian Kolak (waga 38 kg). W grupie pokonał on przed upływem regulaminowego czasu Volodymira Karabana z Milenium Rzeszów oraz Jana Matyję z Gwardii Łódź. W pojedynku o awans do finału okazał się lepszy od Sebastiana Kary z Wisły Kraków, aby w walce o pierwsze miejsce przegrać z innym „wiślakiem”, Jakubem Futkowskim.

W rywalizacji dzieci starszych (U13) na najniższym stopniu podium stanął Piotr Bogacz. W eliminacjach pokonał on Bartłomieja Bulka (Ronin Kraków) oraz Gabriela Lodę (Akademia Judo Rzeszów). W walce półfinałowej uległ Marcinowi Gulhanowi z MOSiR-u Bochnia, w pojedynku o brązowy medal pokonał natomiast przez ippon Adama Koźlika z UKJ Centrum Kocmyrzów-Luborzyca.

W Bochni startowała także młodziczka, Judyta Blecharska. Przegrała jednak wszystkie trzy walki grupowe w wadze 52 kg i została wyeliminowana z dalszej rywalizacji.

(sm)


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski