Zespół z Libuszy znów lepszy o jedną bramkę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zespół z Libuszy znów lepszy o jedną bramkę

W rozegranym wczoraj w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 zaległym meczu jedenastej kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w piłce ręcznej, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów MPEC po zaciętej walce przegrała z UKS Wiertmet Libusza.

W 6 min gospodarze przegrywali już 1-4, a pięć minut później na tablicy pojawił się wynik 3-6. Po bramkach Oskara Klamrzyńskiego, Patryka Kwarcińskiego i Jakuba Basieraka, w 15 min podopieczni trenera Marcina Janasa doprowadzili do remisu 6-6. Rywale szybko odzyskali jednak trzybramkowe prowadzenie; w 21 min po dwóch z rzędu trafieniach Damiana Klocka wygrywali 9-6. W końcówce, dzięki skutecznej grze Kaspra Kosiby (do przerwy zdobył on 9 goli) „siódemka” z Libuszy powiększyła przewagę do pięciu bramek. Do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 15-10 dla przyjezdnych; takim samym rezultatem zakończyła się pierwsza połowa, rozegranego w listopadzie pierwszego pojedynku tych drużyn.

Pierwsze dwie bramki w drugiej połowie zdobyli zawodnicy Pałacu (Oskar Klamrzyński i Jakub Basierak), w 40 min UKS Wiertmet ponownie prowadził jednak różnicą pięciu „oczek” (13-18). Sześć minut później na tablicy pojawił się rezultat 16-18, a w 48 min po akcji Igora Mroza, MKS PM MPEC przegrywał tylko 18-19. W odpowiedzi dwukrotnie trafił jednak Kasper Kosiba (18-21 w 53 min). W końcówce podopieczni trenera Marcina Janasa dwukrotnie zbliżyli się na odległość jednej bramki, ale w końcowym rozrachunku, podobnie jak w listopadzie, znów okazali się o jedno trafienie gorsi. Wtedy przegrali 26-27 (10-15), wczoraj 22-23 (10-15).

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Jakub Basierak 8, Oskar Klamrzyński 5, Patryk Kwarciński 3, Bartosz Paw 2, Piotr Ślęczkowski 2, Igor Mróz 1, Konrad Sanek 1, Przemysław Mądel, Filip Mróz, Karol Płaneta, Szymon Porębski, Dawid Sternal, Dominik Tulik.