Zdobyła medal, pojedzie na Mistrzostwa Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zdobyła medal, pojedzie na Mistrzostwa Europy

Agnieszka Sak z Unii Tarnów w rozegranych na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwach Polski seniorek zdobyła brązowy medal.

Podopieczna trenera Andrzeja Kiełbusiewicza na dystansie 200 m stylem motylkowym uzyskała czas 2.15,60 min, lepszy od wyznaczonego przez Polski Związek Pływacki minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów (8-12 lipca) w Pradze. Bądąca jeszcze juniorką, 16 -letnia zawodniczka popłynęła jeszcze w finale wyścigu na dystansie 100 m także "motylkiem" Zajęła siódme miejsce, ale jej czas 1.04,73 min jest nowym rekordem życiowym i nowym okręgu krakowskiego krakowskiego. Poprzedni należał do Ewy Synowskiej został ustanowiony kiedy Agnieszki Sak nie było jeszcze na świecie.