Zawody w slalomie gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa za nami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zawody w slalomie gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa za nami

18 oraz 20 lutego na stoku Lubinka narciarze rywalizowali o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

18 lutego do rywalizacji stanęli uczniowie tarnowskich szkół średnich, którzy rywalizowali w konkurencjach alpejskich. Uczniowie nie zawiedli i licznie przybyli na stok w Janowicach. W kategorii dziewcząt, po zaciętej rywalizacji, najlepsza okazała się Aleksandra Tumiłowicz, która z czasem 37,28 sek. wyprzedziła Angelikę Błaś (38,00) oraz Joannę Barę (38,67).

W kategorii chłopców, po równie emocjonujących zmaganiach, zwyciężył Mirosław Jurek, któremu uzyskany czas 35,56 sek. pozwolił na wyprzedzenie Michała Gierałta (35,59) oraz Norberta Poleka (35,70).

20 lutego do rywalizacji stanęło 79 osób, w tym 15 pań. Wszystkim udało się prawidłowo przejechać wyznaczoną trasę zjazdu, a najlepsi w każdej z czterech grup wiekowych stanęli na podium. Nagrody i puchary odebrali z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa - Ryszarda Ścigały, który był gościem zawodów.

W grupie kobiet do 40 lat zwyciężyła Monika Steinhof. Z wynikiem 34,83 wyprzedziła ona Angelikę Błaś, która trasę przejechała w czasie 35.60 sek. oraz Olę Tumiłowicz, która ukończyła zjazd z czasem 36,15 sek.

Niemniej zażarta walka miała miejsce w rywalizacji kobiet w grupie powyżej 40 lat. Zwyciężyła Dorota Zagata z czasem 40, 00 sek. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się: Małgorzata Pierzchała (42,93) oraz Wiesława Chmielowska (45,87).

Wśród mężczyzn w kategorii do 40 lat najlepszym okazał się Wojciech Nytko z czasem 32,67 sek. Na podium miejsca zajął również Michał Kukla (32,72) oraz Paweł Szubert (33,05).

W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat zwyciężył Jacek Pyrek (33,59 sek.). Na kolejnych miejscacjh zawody ukończyli: Tomasz Witek (34,65) oraz Tomasz Cierniak (34,71).

Pomysłodawcą zawodów i fundatorem nagród był Urząd Miasta Tarnowa.

Nagrody dla startujących przygotowała i ufundowała również firma HEAD oraz gospodarze wyciągu Lubinka.

Wszystkim biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje.