Zaległa wygrana piłkarek Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zaległa wygrana piłkarek Tarnovii

W zaległym spotkaniu dwudziestej kolejki, trzecioligowe piłkarki drugiej drużyny Tarnovii zmierzyły się na swoim boisku z DAP Dębica, zespołem, który nie wygrał żadnego z dziewięciu wcześniejszych meczów wyjazdowych.

Piłkarka drugiej drużyny Tarnovii

Po bezbramkowej pierwszej połowie, po zmianie stron padły trzy bramki. Wynik meczu otworzyła w 61 min Ewelina Bojdo. Kwadrans później prowadzenie zespołu trenera Janusza Kubonia podwyższyła, wprowadzona na boisko w drugiej połowie, Nikoletta Borysiak, a w 86 min honorowego gola dla przyjezdnych zdobyła Paulina Sąsiadek.

Tarnowianki wygrały więc 2-1 (0-0), a zwycięstwo to dało im awans na szóste miejsce w tabeli. Do końca sezonu piłkarkom Tarnovii II pozostały jeszcze dwa mecze. W najbliższą sobotę zagrają na boisku przy ul. Bandrowskiego z przedostatnią w tabeli Iskrą Krzemień, a w ostatniej kolejce czeka je wyjazdowy pojedynek ze zdecydowanym liderem, pewną już awansu do drugiej ligi, drużyną Podgórza Kraków.