Zadecydował rzut na trzy sekundy przed końcem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zadecydował rzut na trzy sekundy przed końcem

Wyjazdowym zwycięstwem 68-65 (8-14, 22-15, 20-19, 18-17) ze Skawą Wadowice zakończyli rozgrywki trzeciej ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Dzięki tej wygranej tarnowianie przypieczętowali zajęcie drugiego miejsca w lidze. Teraz czeka ich start w barażowym turnieju półfinałowym o awans do drugiej ligi, który rozegrany zostanie w dniach 13-15 kwietnia. Tarnowski klub stara się o organizację tych zawodów.

Koszykarze MUKS 1811 Unii pojechali do Wadowic bez bardzo dobrze punktujących Dawida Szewczyka i Jacka Sulowskiego. Brak tych dwóch zawodników, spowodował, że tarnowianom bardzo trudno było wejść w mecz. Efekt tego był taki, że po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą sześciu punktów. W drugiej kwarcie trener Krzysztof Wawrzonek zarządził grę obroną strefową i na rezultaty tego nie trzeba było długo czekać, do przerwy tarnowianie prowadzili 30-29.

W drugiej połowie cały czas trwała walka kosz za kosz, a końcówka spotkania dostarczyła ogromnych emocji. Na 30 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 62-62. Tarnowianie wyprowadzali piłkę z autu, trafiła ona do Mateusza Piski, który trafił za trzy punkty. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję „2+1”, doprowadzając do kolejnego remisu. O wygranej MUKS 1811 Unii przesądził trzypunktowy rzut oddany na trzy sekundy przed zakończeniem spotkania przez Michała Skowrona.

MUKS 1811 Unia: Michał Skowron 20, Dominik Niemczura 16, Piotr Badełek 8, Mateusz Piska 8, Paweł Zaczkiewicz 8, Sebastian Bogusz 4, Daniel Stawarski 4, Błażej Niepsuj 0.