Za nami IV runda ligi kartingowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Za nami IV runda ligi kartingowej

Trwa 13. sezon kartingowych rozgrywek ligowych w regionie. 16 i 17 grudnia na torze Speed Race w Tarnowie ścigali się kartingowcy w ramach rozgrywek IV rundy, a najlepszymi okazali się Michał Durak, w kategorii junior, z kolei w kategorii senior triumfował Grzegorz Kapała.

Kartingi

W sesji kwalifikacyjnej w kategorii junior najszybszy był Oskar Wiejas-Ziętek, tuż za nim uplasował się Michał Durak, na trzecim miejscu Karol Król. W biegach finałowych, pierwszy  finał A wygrał Michał Durak. Na drugiej pozycji wyścig ukończył Oskar Wiejas-Ziętek, za nim Karol Król. W drugiej odsłonie rywalizacji finał A ponownie należał do tarnowianina, drugi był Oskar Wiejas-Ziętek oraz Bartosz Wilk. Końcowo w  całej rywalizacji IV rundy najwięcej punktów uzyskał Michał Durak, z liczbą 30 oczek. Za nim zapisali się na kolejnych miejscach Oskar Wiejas-Ziętek z 28 punktami i Karol Król z 25 punktami.

W sesji kwalifikacyjnej kategorii senior najszybszym był Kacper Kajmowicz, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Gardziel, na trzecim miejscu Grzegorz Kapała. W biegach finałowych, pierwszy finał A zdobył Grzegorz Kapała. Na drugiej pozycji wyścig ukończył Kacper Kajmowicz i jako trzeci Krzysztof Gardziel. Druga odsłona rywalizacji w finale A zakończyła się zwycięstwem Krzysztofa Gardziela, za nim Grzegorz Kapała oraz Kacper Kajmowicz. Ostatecznie, w całej rywalizacji IV rundy Grzegorz Kapała zdobył 31 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Gardziel z 30 punktami, na trzeciej pozycji kończy Kacper Kajmowicz z 29 punktami.

Za cztery tygodnie odbędzie się V runda ligowych rozgrywek kartingowych w kategorii junior. Zmagania w kategorii junior rozpoczną się w środę,13 stycznia 2021 roku o 19, a  kategorii senior we czwartek, 14 stycznia o 20. Więcej informacji o rozgrywkach ligowych można uzyskać na stronie:  www.gokarty-tarnow.pl