Wysoka przegrana na koniec rozgrywek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka przegrana na koniec rozgrywek

W ostatnim w tym sezonie meczu klasy kadetów „B”, prowadzona przez trenera Jarosława Mosio pierwsza drużyna koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów przegrała w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z UKS Regis Wieliczka.

Kosz i piłka do koszykówki

W pierwszej kwarcie tarnowianie zdobyli blisko trzy razy mniej punktów od przeciwników. W drugiej byli nieco skuteczniejsi, ale do przerwy przegrywali 20-46.

Po trzydziestu minutach przewaga zespołu z Wieliczki wzrosła do 33 „oczek”, UKS Regis wygrywał bowiem 63-30. Najbardziej wyrównany przebieg miała ostatnia odsłona tego meczu. Gospodarze okazali się w niej gorsi od wieliczan tylko o dwa „oczka”, przegrywając ostatecznie 39-74 (8-23, 12-23, 10-17, 9-11).

MUKS 1811 Unia: Piotr Dura 9, Jan Link 7, Oskar Tomasik 7, Szymon Piórkowski 6, Wojciech Foltak 2, Szymon Hajdo 2, Oliwier Olesik 2, Jarosław Pasek 2, Antoni Sikora 2, Stanisław Boduch 0, Szymon Lewandowski 0.

Tarnowianie zakończyli sezon z dorobkiem jednej wygranej (walkower w pojedynku z UKS Kadet Oświęcim) i trzynastu porażek, co dało im przedostatnie, siódme miejsce w tabeli. Drugi zespół MUKS 1811 Unii, którego szkoleniowcem jest Dominik Niemczura, osiągnął natomiast bilans jedenastu zwycięstw i trzech przegranych, kończąc sezon na drugiej pozycji. Taką samą liczbę punktów zdobyły Korona Kraków i UKS Regis Wieliczka, a o kolejności na miejscach 1-3 decydował bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tą trójką.