Wysoka porażka Unii w Ostrowcu Świętokrzyskim - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka Unii w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piłkarzom tarnowskiej Unii nie udało się przerwać serii wiosennych meczów bez porażki ekipy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W zaległym spotkaniu dziewiętnastej kolejki trzeciej ligi, „Jaskółki” przegrały w Ostrowcu Świętokrzyskim 1-4 (0-2).

Gospodarze objęli prowadzenie w 21 min, gdy składną kontrę swojego zespołu zakończył strzałem głową Łukasz Jamróz. Również po szybkim ataku padła druga bramka dla KSZO 1929; w 37 min na listę strzelców wpisał się Dawid Kamiński. W drugiej połowie miejscowi strzelili kolejne dwie bramki. W 57 min drugie tego dnia trafienie głową zaliczył Łukasz Jamróz, a pięć minut później Bartłomiej Smuczyński wygrał pojedynek jeden na jednego z Bartłomiejem Bankiem. Honorową bramkę dla Unii zdobył w 90 min po strzale głową Artur Hebda.

Po tej przegranej tarnowianie zajmują w trzecioligowej tabeli dwunaste miejsce, mając tylko cztery punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Wisłą Sandomierz. Kolejny mecz o punkty rozegra Unia już w najbliższą sobotę, kiedy na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach zmierzy się z Sołą Oświęcim. Początek spotkania o godz. 15.