Wyjazdowa porażka piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowa porażka piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Szczypiorniści SPR PWSZ na własnej skórze przekonali się o tym, że w tym sezonie o punkty w Przemyślu jest bardzo trudno. W meczu dwudziestej pierwszej kolejki grupy „B” pierwszej ligi, podopieczni trenera Ryszarda Tabora przegrali na wyjeździe 28-32 (14-17) z Czuwajem Przemyśl i w tabeli tracą trzy punkty do lidera, AZS AWF Biała Podlaska.

W 4 min po rzucie Mateusza Nowaka gospodarze prowadzili 3-1, dwie minuty później Daniel Dutka doprowadził z rzutu karnego do wyniku 3-3. W 9 min po kolejnym rzucie karnym wykorzystanym przez tarnowskiego rozgrywającego było 4-4, ale następne minuty należały do „siódemki” z Przemyśla. W 10 min Mateusz Nowak wyprowadził swój zespół na prowadzenie 6-4, między 11 a 15 minutą przemyślanie rzucili natomiast trzy bramki nie tracąc żadnej i po golu Konrada Bajwoluka wygrywali już 9-5. Kolejny fragment spotkania przyniósł wyrównaną grę i w 23 min notowano rezultat  12-8. Minutę później, dzięki akcjom Michała Kubisztala i Jakuba Kowalika przewaga gospodarzy stopniała do dwóch trafień (12-10), na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy po wykorzystanym przez Tomasza Kulkę rzucie karnym było jednak 16-11. Chwilę później miejscowi prowadzili 17-12, trafienia Michała Kubisztala i Daniela Dutki (duet ten do przerwy zdobył jedenaście bramek) spowodowały, że na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu Czuwaju.

Po siedmiu minutach gry w drugiej połowie i rzucie Alberta Sanka, SPR PWSZ przegrywał tylko 18-20, W 44 min Michał Kubisztal wykorzystał rzut karny, zmniejszając straty do jednej zaledwie bramki (22-21). Cztery minuty później po trafieniach Tomasza Kulki i Konrada Bajwoluka (obaj zdobyli w tym okresie po dwie bramki) Czuwaj prowadził 27-22, ale tarnowianie nie zamierzali składać broni i w 53 min Michał Kubisztal doprowadził z rzutu karnego do wyniku 28-27. Trzy minuty później po kolejnym jego trafieniu z linii siedmiu metrów było 29-28. Końcowe fragmenty spotkania należały jednak do gospodarzy, którzy po rzutach Tomasza Biernata, Macieja Kubisztala (z rzutu karnego) i Tomasza Kulki zapewnili sobie czterobramkowe zwycięstwo.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb, Piotr Sądowicz – Daniel Dutka 8, Michał Kubisztal 8, Kamil Drobiecki 3, Jakub Kowalik 3, Albert Sanek 3, Damian Misiewicz 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Łukasz Nowak 1, Szymon Bielamowicz, Emilian Jewuła, Łukasz Kucharzyk, Bartosz Niemiec.