Wygrana na koniec rundy zasadniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na koniec rundy zasadniczej

Na zakończenie zasadniczej fazy rozgrywek w małopolsko-śląskiej grupie trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, grająca przed swoją publicznością „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się z MKS Ustroń. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodarzy 38-31 (20-16).

Piłka do piłki ręcznej

Bohaterem pierwszych akcji był Dawid Chudyka. Po jego dwóch rzutach, w 2 min Pałac prowadził 2-0. W 5 min goście doprowadzili wprawdzie do remisu 3-3, ale cztery minuty później po kolejnych dwóch bramkach Dawida Chudyki, zespół trenera Tomasza Ciapały prowadził 7-3. W 12 min przewaga naszego zespołu wzrosła natomiast do sześciu „oczek” (10-4). Po okresie gry bramka za bramkę, goście zdobyli trzy gole z rzędu i po akcji Łukasza Gogółki przegrywali tylko 10-13. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy przewaga Pałacu wzrosła do siedmiu trafień (19-12). W końcówce pierwszej części skuteczniejsi byli jednak goście i do szatni oba zespoły zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu Pałacu.

Po pięciu minutach gry po przerwie było 23-19. W 38 min po raz pierwszy tego dnia na listę strzelców wpisał się Mateusz Śmieszek i przewaga Pałacu ponownie wzrosła do siedmiu bramek (26-19). Sześć minut później po akcji Kuby Kanarka na tablicy pojawił się natomiast rezultat 32-22. Trafienie Szymona Gogółki doprowadziło w 48 min do stanu 32-25. W ostatnich dwunastu minutach oba zespoły trafiały już na przemian i mecz zakończył się siedmiobramkową wygraną MKS Pałac Młodzieży.

Tym samym Pałac zakończył rundę zasadniczą na drugim miejscu, podobnie jak Atrans Szaflary notując cztery zwycięstwa i dwie porażki (o kolejności decydował bilans bramek w bezpośrednich meczach). Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami, cała czwórka drużyn trzecioligowców powinna teraz zagrać w fazie play-off. Nie wiadomo jednak czy rozgrywki te dojdą do skutku, na razie brak bowiem oficjalnej decyzji Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski - Dawid Chudyka 11, Kuba Kanarek 8, Maciej Pal 6, Jakub Solarz 6, Jakub Wzorek 3, Mateusz Śmieszek 2, Kacper Golec 1, Jakub Kupiec 1, Kacper Jeż, Igor Kawa, Mateusz Liszek, Jakub Maślanka, Mateusz Szewczyk, Piotr Tomaszowicz.