Wygrana Macieja Skuzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana Macieja Skuzy

Kolejna rywalizacja kartingowców za nami. Piątą rundę ligi kartingowej z kompletem punktów zwyciężył Maciej Skuza, który z dorobkiem 367 „oczek” awansował na pozycję lidera rozgrywek.

W sesji kwalifikacyjnej najszybszym był Krystian Rycharski, tuż za nim uplasowali się Maciej Skuza oraz Tomasz Górski. Skuza nie pozostał dłużny Rycharskiemu w finale i ostatecznie ten zakończył wyścig na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Gawenda. W drugiej odsłonie finału znów triumfował Skuza przed Rycharskim, a trzeci do mety dojechał Tomasz Górski.

W klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji znajduje się aktualnie Mateusz Jakubas z 335 punktami, a trzecią pozycję zajmuje Szymon Gawenda z 259 punktami. VI runda rozgrywek kartingowych odbędzie się 11 stycznia na torze Speed Race Tarnów. Początek zawodów zaplanowano na godz. 20:00.