Udany weekend szczypiornistów MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany weekend szczypiornistów MKS PM MPEC

O udanym weekendzie mówić mogą zawodniczki i zawodnicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, rywalizujący w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Punktów nie udało się zdobyć jedynie „siódemkom” juniorów i juniorek młodszych Pałacu.

Juniorki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzyły się w Nowym Sączu z tamtejszym MKS Olimpia Beskid. Spotkanie rozpoczęło się w sposób wręcz wymarzony dla podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka, które w 12 min po czwartej już bramce Wiktorii Kostuch prowadziły 7-0. Dalsze minuty pierwszej połowy przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i odsłona ta zakończyła się siedmiobramkową wygraną Pałacu. Po czterech minutach gry w drugiej połowie, po rzucie Katarzyny Kucajdy tarnowianki prowadziły już 18-9, a w 38 min Wiktoria Kostuch doprowadziła do stanu 20-10 dla MKS PM MPEC. W dalszych fragmentach meczu obie „siódemki” zdobywały bramki seriami i cały czas utrzymywała się oscylująca w granicach 7-11 trafień przewaga drużyny z Tarnowa. Ostatecznie szczypiornistki Pałacu, wygrały 30-20 (15-8), a więc taką samą różnicą, jak w pierwszym w tym sezonie pojedynku tych drużyn.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Wiktoria Kostuch 13, Katarzyna Kucajda 9, Aleksandra Ochońska 3, Aleksandra Pazdro 2, Weronika Skrzypek 2, Daria Adamska 1, Gabriela Brożek, Bogna Ochońska, Martyna Rataj, Aleksandra Stach.

Juniorom Pałacu nie udało się po raz drugi w tym sezonie pokonać „siódemki” Kusego Kraków. Mimo że do przerwy tarnowianie prowadzili w wyjazdowym spotkaniu jedną bramką, ostatecznie przegrali 24-30 (16-15). W 10 min było 6-4 dla Kusego. Cztery minuty później, Mateusz Wojdan wyprowadził MKS Pałac Młodzieży MPEC na prowadzenie 7-6. W 20 min tarnowianie wygrywali 12-10, stracili jednak cztery bramki z rzędu i w 25 min na tablicy pojawił się rezultat 14-12. Przy stanie 15-14 Mateusz Wojdan nie wykorzystał rzutu karnego, w końcówce pierwszej połowy trafił jednak dwukrotnie, dzięki czemu do przerwy było 16-15 dla zespołu trenera Bartosza Bommersbacha. Jeszcze w 36 min tarnowianie prowadzili 19-17, w 43 min było już 21-19 dla Kusego. Na dwanaście minut przed końcem szczypiorniści Pałacu mogli jeszcze myśleć o wywiezieniu z Krakowa punktów, po rzucie karnym Maksymiliana Grzesika przegrywali bowiem tylko 21-22. Potem rywale rzucili jednak siedem bramek z rzędu (29-21 w 55 min), zapewniając sobie wygraną.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Krzysztof Ocytko – Andrzej Wicherek 6, Mateusz Wojdan 6, Maksymilian Grzesik 5, Mateusz Porębski 3, Konrad Sanek 2, Filip Mądel 1, Karol Płaneta 1, Jakub Basierak, Patryk Kwarciński, Igor Mróz, Szymon Porębski.

Punktów nie udało się zdobyć także drużynie juniorek młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC, która w wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się z UKS Dwójka Nowy Sącz. Ekipa trenera Tomasza Śmieszka po raz ostatni prowadziła w 6 min, gdy po trafieniu Aleksandry Pazdro na tablicy pojawił się wynik 2-3. Cztery minuty później było już 6-3 dla sądeczanek, które w 21 min wygrywały 12-6. Po wyrównanej końcówce pierwszej połowy, w 37 min gospodynie prowadziły 20-13. W odpowiedzi czterokrotnie trafiły zawodniczki z Tarnowa i w 45 min po akcji Katarzyny Różyckiej, Pałac przegrywał tylko 17-20. Między 51 a 53 minutą szczypiornistki UKS Dwójka zdobyły jednak pięć bramek z rzędu, zwiększając dzielący oba zespoły dystans do siedmiu trafień (28-20). Strat tych tarnowiankom nie udało się już odrobić i przegrały 25-31 (11-16).

MKS PM MPEC: Nadia Buch, Emilia Wiatr – Aleksandra Pazdro 13, Katarzyna Różycka 6, Oliwia Dziekan 2, Magdalena Leśniak 2, Weronika Gondek 1, Zuzanna Marek 1, Dagmara Biedroń, Emilia Plebańczyk, Paulina Zielińska.

Rywalem pierwszego zespołu juniorów młodszych Pałacu była w wyjazdowym meczu „siódemka” SPRT LUKS Skrzyszów. W 5 min goście prowadzili 4-0. Kolejne dwie bramki były wprawdzie dziełem szczypiornistów gospodarzy, ale w następnych minutach zespół trenera Marcina Janasa systematycznie powiększał przewagę, która w 24 min po rzucie Patryka Kwarcińskiego osiągnęła rozmiary dziewięciu goli (6-15). Jeszcze wyraźniej przeważali tarnowianie po wznowieniu gry w drugiej połowie. Pierwszy kwadrans tej odsłony wygrali 9-1 i po akcji Igora Mroza prowadzili 26-10. W ostatnim kwadransie gra była już wyrównana i mecz zakończył się wynikiem 35-20 (17-9) dla MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Patryk Majcher 8, Patryk Kwarciński 6, Igor Mróz 6, Michał Mucha 4, Szymon Porębski 4, Przemysław Mądel 3, Kacper Kamysz 2, Filip Mróz 2.

Prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego druga drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w Tarnowie ze Świtem Adecco Szaflary. W początkowych minutach utrzymywała się nieznaczna przewaga gości, a Pałac na pierwsze prowadzenie wyszedł w 11 min po akcji Jakuba Sikory (7-6). Trzy minuty później tarnowianie przegrywali 7-9, a w 16 min było 8-11. Fragment meczu między 20 a 24 min gospodarze wygrali – po rzutach Jakuba Sikory i Kacpra Bienia – 4-0 i prowadzili 15-13. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było nawet 18-15, ale do szatni oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Świtu Adecco. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Igor Tarczoń, ale w 34 min gospodarze przegrywali 19-21. Na kwadrans przed końcem „siódemka” z Szaflar prowadziła jeszcze 27-26. W 53 min, po dwóch trafieniach Jakuba Kociuby, rzucie karnym Kamila Mruka oraz bramce Dominika Starzyka, to MKS PM MPEC II wygrywał jednak 30-27. Rywale dwukrotnie zbliżyli się jeszcze na dystans jednej bramki, ale końcówka spotkania należała do Pałacu, który zwyciężył 33-30 (18-19).

MKS PM MPEC II: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Jakub Sikora 6, Klaudiusz Kasprzyk 5, Jakub Kociuba 5, Dominik Starzyk 5, Kamil Mruk 4, Kacper Bień 3, Korneliusz Małek 2, Szymon Wajda 2, Igor Tarczoń 1, Kamil Gromadzki, Sebastian Kula, Jakub Wzorek, Bartłomiej Zając.

Problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa nie miały młodziczki Pałacu, których rywalem w meczu rozgrywanym w hali SP nr 23 w Tarnowie był drugi zespół Kusego Kraków. W 4 min gospodynie prowadziły 4-0, przy czym wszystkie bramki rzuciła Magdalena Leśniak. Siedem minut później było wprawdzie 5-3, ale między 15 a 21 min „siódemka” trenerki Marty Świątek zdobyła pięć bramek z rzędu i po trafieniu Aleksandry Czapli wygrywała już 13-5. W ostatnich minutach pierwszej połowy krakowianki odrobiły część strat i do przerwy przegrywały sześcioma „oczkami”. W 38 min było 20-12 dla MKS Pałac Młodzieży MPEC. Dziesięć minut później po trafieniach Martyny Adamczyk i Aleksandry Leśniak oraz rzutach karnych wykorzystanych przez Maję Gawlik, tarnowianki prowadziły już 28-12, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć 29-14 (14-8).

MKS PM MPEC: Róża Szczyrek, Teresa Frudzińska – Magdalena Leśniak 7, Martyna Adamczyk 6, Monika Kopciuch 5, Maja Gawlik 4, Weronika Klich 3, Aleksandra Leśniak 3, Aleksandra Czapla 1, Olivia Bajgier, Natalia Hajzler, Julia Iwaniec, Natalia Nowak.

Komplet punktów zdobyła również trenowana przez Macieja Gubernata „siódemka” młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, która w swojej hali zagrała z MOSiR Bochnia. Gospodarze od początku dominowali na boisku i w 4 min po drugiej z rzędu bramce Szymona Dudki prowadzili 5-1. Po okresie wyrównanej gry (8-4 w 9 min), tarnowianie zdobyli cztery bramki z rzędu i w 14 min po trafieniu Klaudiusza Kasprzyka wygrywali 12-4. W 23 min na tablicy pojawił się wynik 15-8, w ostatniej minucie zawodnicy Pałacu jeszcze trzykrotnie trafilli natomiast między słupki, powiększając rozmiary prowadzenia do dziesięciu bramek. Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana i w 42 min było 24-14. Sześć minut później gospodarze odskoczyli wprawdzie na 30-15, ostatecznie wygrali jednak 31-19.

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki, Szymon Witek – Korneliusz Małek 7, Szymon Dudka 5, Jakub Kociuba 4, Radosław Musiał 4, Kacper Bień 3, Klaudiusz Kasprzyk 3, Kamil Gromadzki 2, Dominik Jac 2, Sebastian Kula 1, Kacper Kłusek, Michał Mucha, Kacper Rybicki, Maciej Woliński.

„Siódemka” dziewcząt MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizowała podczas weekendu w turnieju rozegranym w hali tarnowskiej SP nr 23. Podopieczne trenera Łukasza Szostaka pokonały w nim 12-5 (8-5) SPR I Olkusz i 18-6 (11-3) Kusego II Kraków oraz przegrały 6-10 (1-6) z pierwszą „siódemką” Kusego.

MKS PM MPEC: Wiktoria Chrystyniak, Nikola Dudek – Iga Łabędź 8, Aleksandra Leśniak 7, Izabela Czapla 5, Julia Wajda 5, Patrycja Wentrych 4, Oliwia Hołda 2, Julia Kasprzykowska 2, Julia Leśniak 2, Karolina Chrobak 1, Oliwia Kozłowska, Amelia Maślanka, Izabela Pawłowska, Natalia Przeklasa, Kamila Zając.