Udana druga połowa koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udana druga połowa koszykarzy MUKS 1811 Unii

Powoli dobiega końca pierwsza runda spotkań o punkty w drugiej lidze koszykówki mężczyzn. W jedenastej kolejce, grająca przed swoimi kibicami drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów pokonała 78-60 (21-22, 15-17, 20-11, 22-10) zajmującą ostatnie miejsce ekipę MKS II Dąbrowa Górnicza. Po tej wygranej tarnowianie awansowali na szóste miejsce w tabeli.

W pierwszej kwarcie spotkania rozgrywanego w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tarnowianom ani raz nie udało się wyjść na prowadzenie. Na początku 2 min po trafieniu Tomasza Bryzka było 5-5, ale minutę później goście prowadzili 9-5. W 6 min Łukasz Kasperzec trafiając za trzy punkty zmniejszył straty MUKS 1811 Unii do jednego tylko „oczka” (12-13), w 7 min zespół z Dąbrowy Górniczej znów miał jednak na koncie o cztery punkty więcej (14-18). Dwa trafienia Michała Kalińskiego pozwoliły podopiecznym trenera Jarosława Mosio na doprowadzenie w 8 min do remisu 18-18, ale na początku 10 min tarnowianie przegrywali 18-22. Wynik pierwszej kwarty ustalił rzutem za trzy punkty, Kamil Jewuła.

Po dwóch akcjach Bartosza Chodukiewicza, w 12 min przyjezdni prowadzili 26-21. W połowie drugiej kwarty, tarnowianie mieli szansę na objęcie pierwszego prowadzenia, ale Tomasz Palmowski wykorzystał tylko jeden rzut wolny i w spotkaniu notowano wynik 27-27. Przed podobną szansą stanął na 16 sekund przed końcem połowy Paweł Zaczkiewicz. Podobnie jak jego starszy kolega trafił jednak z linii rzutów wolnych tylko raz, doprowadzając do stanu 36-36. Niemal równo z końcem pierwszej połowy celnym rzutem zza linii 6.75 m popisał się natomiast Sebastian Stępień i do przerwy tarnowianie przegrywali 36-39.

Na pierwsze prowadzenie wyszli gospodarze dopiero w 32 min, gdy po „trójce” Michała Szewczyka na tablicy pojawił się wynik 41-39 (wcześniej dwa punkty zdobył Tomasz Bryzek). Chwilę później ten sam zawodnik ponownie trafił za trzy punkty i tarnowianie wygrywali 44-39. W 24 min przyjezdni zbliżyli się do MUKS 1811 Unii na dystans dwóch punktów (47-45), ale dwie minuty później było 53-45. Do ostatniej części meczu oba zespoły przystąpiły natomiast przy wyniku 56-50 dla ekipy trenera Jarosława Mosio.

W 31 min utrzymywało się sześciopunktowe prowadzenie MUKS 1811 Unii (58-52), kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do tarnowian, którzy w 33 min po rzutach wolnych Kamila Jewuły prowadzili różnicą piętnastu „oczek” (67-52). Trzy minuty później było wprawdzie 67-58, ale na niespełna dwie minuty przed końcem, po dwóch rzutach Tomasza Bryzka, „trójce” Tomasza Palmowskiego i akcji Łukasza Wardzińskiego tarnowianie wygrywali 76-58.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Palmowski 18, Tomasz Bryzek 15, Michał Kaliński 10, Michał Szewczyk 9, Kamil Jewuła 7, Łukasz Kasperzec 7, Łukasz Wardziński 4, Dominik Niemczura 3, Paweł Zaczkiewicz 3, Michał Skowron 2, Piotr Badełek 0, Andrzej Schabowski 0.