Trzy zwycięstwa i dwie porażki Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy zwycięstwa i dwie porażki Pałacu

Ze zmiennym szczęściem walczyły podczas ostatniego weekendu zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występujące w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Bilans ich występów to wygrane juniorów młodszych, młodziczek i młodzików oraz porażki juniorek młodszych i młodzików młodszych.

W klasie juniorek młodszych, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w domowym meczu z niepokonanym w tym sezonie Kusym I Kraków. Spotkanie od samego początku przebiegało pod zdecydowane dyktando krakowianek, które w 18 min prowadziły już 12-1. Potem, dzięki skutecznej grze Katarzyny Kucajdy, mecz miał przez chwilę wyrównany przebieg (5-16 w 24 min), ale w końcówce pierwszej połowy krakowianki powiększyły swoją przewagę do piętnastu bramek. W 43 min przyjezdne prowadziły już 30-8. Dziesięć minut później było 15-35, ostatni fragment spotkania zawodniczki z Krakowa wygrały natomiast 8-1, zwyciężając ostatecznie 43-16 (22-7).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Emilia Wiatr, Nadia Buch – Katarzyna Kucajda 8, Aleksandra Pazdro 4, Oliwia Baut 3, Martyna Rataj 1, Gabriela Brożek, Oliwia Dziekan, Weronika Gondek, Aleksandra Hoim, Aleksandra Onak, Katarzyna Różycka, Aleksandra Stach

Znacznie lepiej powiodło się młodziczkom Pałacu, które zagrały u siebie z Kusym II Kraków. W pierwszej połowie częściej na prowadzeniu były przyjezdne, które jeszcze w 22 min wygrywały 7-6. Po trafieniach Darii Baut i Dagmary Biedroń, do szatni oba zespoły zeszły jednak przy jednobramkowym prowadzeniu MKS Pałac Młodzieży MPEC. Zupełnie inny przebieg miała gra po zmianie stron. W 31 min, po drugiej w tej odsłonie bramce Katarzyny Różyckiej, podopieczne trenera Łukasza Szostaka prowadziły już 11-7, a sześć minut później dzięki trzem z rzędu trafieniom Weroniki Gondek było 16-9 dla Pałacu. Gospodynie utrzymały wysokie prowadzenie do końca meczu, zwyciężając 20-12 (8-7).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Katarzyna Różycka 8, Weronika Gondek 4, Dagmara Biedroń 2, Maja Gawlik 2, Magdalena Leśniak 2, Daria Baut 1, Monika Kopciuch 1, Martyna Dębowska, Anna Łądkiewicz, Zuzanna Marek, Emilia Plebańczyk

W rozgrywkach juniorów młodszych, MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrał na wyjeździe z UKS Krakowiak 85 Szkoła Gortata Kraków. Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po zakończeniu której „siódemka” trenera Marcina Janasa prowadziła 19-11. Mimo tak zdecydowanej przewagi, po zmianie stron tarnowianie nie zastosowali wobec gospodarzy taryfy ulgowej. W końcowym rozrachunku Pałac wygrał 43-20 (19-11), a więc jeszcze wyżej niż w rozegranym w listopadzie w Tarnowie meczu pierwszej rundy, w którym padł wynik 45-25.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Oskar Klamrzyński 12, Konrad Sanek 9, Dawid Sternal 5, Piotr Ślęczkowski 4, Konrad Wątroba 4, Patryk Kwarciński 3, Dominik Tulik 3, Przemysław Mądel 2, Bartosz Paw, Filip Mróz, Igor Mróz, Karol Płaneta

Wysokim zwycięstwem zawodników Pałacu zakończył się również rozgrywany w Tarnowie pojedynek pierwszej ligi młodzików, w którym rywalem gospodarzy był Kusy II Kraków. Podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego od pierwszych minut dyktowali w tym spotkaniu warunki gry. Efekt tego był taki, że do przerwy zdobyli trzy razy więcej bramek od rywali, kończąc tę odsłonę z szesnastoma trafieniami przewagi. W drugiej połowie szkoleniowiec MKS Pałac Młodzieży MPEC mógł już sobie pozwolić na roszady kadrowe i mecz zakończył się wynikiem 40-22 (24-8) dla Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży I MPEC: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Patryk Majcher 10, Konrad Wątroba 10, Michał Mucha 9, Klaudiusz Kasprzyk 3, Jakub Kociuba 3, Kamil Gromadzki 2, Dominik Starzyk 2, Kacper Zając 1, Korneliusz Małek, Jakub Sikora, Igor Tarczoń.

Atutu własnej hali nie wykorzystała natomiast występująca w drugiej lidze młodzików młodszych druga drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W spotkaniu z PMOS II Chrzanów o wygranej gości zadecydowała już pierwsza połowa, w której podopieczni trenera Macieja Gubernata zdobyli o trzynaście bramek mniej od rywala. Druga część meczu zakończyła się wprawdzie remisowo, ale tarnowianie przegrali to spotkanie 21-34 (9-22).

MKS Pałac Młodzieży II MPEC: Kacper Kłusek, Szymon Witek – Kacper Bień 9, Mikołaj Smosna 6, Radosław Musiał 3, Szymon Dutka 1, Sebastian Kula 1, Maciej Woliński 1, Maksymilian Bieś, Mateusz Gętkowski, Maciej Gwóźdź, Dominik Jac, Kacper Rybicki, Adrian Starostka