Trzy medale pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzy medale pływaków

Dwa złote oraz jeden brązowy medal wywalczyli reprezentanci Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START” podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.

W zawodach rywalizowało ponad 250 reprezentantów z 31 krajów z czterech kontynentów. Patrycja Wojnarowska startując w sześciu konkurencjach uzyskała łącznie 1135 punkty, co pozwoliło jej na wywalczenie złotego krążka w grupie S7. W pięciu konkurencjach startowała z kolei Karolina Szumlańska, która z łączna notą 321 punktów mogła cieszyć się złotem w grupie S6.

Kolejnym z podopiecznych Anety Michalskiej-Kocjan, który wywalczył medal jest Artur Romaniszyn. Zawodnikowi udało się zgromadzić 1147 punktów w grupie S7, dzięki czemu na jego szyi zawieszony został brązowy medal.

Poza strefą medalową znalazła się Natalia Gogola startująca w grupie S10. Rywalizując w sześciu konkurencjach, tarnowska pływaczka została sklasyfikowana na 8 pozycji z 962 punktami na koncie.

Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą zapisać się w Tarnowie na bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływackich pod numerem telefonu 601345214. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.