Trzecie zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecie zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Trzecie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W rozegranym w sobotę meczu czwartej kolejki, podopieczni trenera Ryszarda Tabora pewnie pokonali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski, wygrywając na wyjeździe 41-31 (19-13). Po tym zwycięstwie tarnowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera, AZS AWF Biała Podlaska.

W pierwszych minutach oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie i na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 5 min, kiedy to między słupki trafił Marcin Wajda. Minutę później po rzucie karnym Daniela Dutki było 0-2, ale w 9 min po dwóch akcjach Macieja Jeżyny na tablicy pojawił się wynik 2-2. W 10 min trafił Damian Falasa i gospodarze wyszli na prowadzenie 6-5. W kolejnych minutach górą była raz jedna, raz druga drużyna i jeszcze w 23 min „siódemka” z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadziła 11-10. Następne pięć minut tarnowianie wygrali jednak 7-1 i na dwie minuty przed przerwą po czwartej już tego dnia bramce Michała Chodary wygrywali 17-12. W końcowych fragmentach pierwszej połowy trafili jeszcze Daniel Dutka (z rzutu karnego) oraz Łukasz Nowak i do szatni oba zespoły zeszły przy sześciobramkowym prowadzeniu SPR PWSZ.

Pierwsze minuty po zmianie stron przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 41 min miejscowi przegrywali tylko 21-26. W tym momencie „siódemka” trenera Ryszarda Tabora zdobyła jednak pięć bramek z rzędu (na listę strzelców wpisał się m.in. bramkarz SPR PWSZ, Dawid Ciochoń) i w 46 min po akcji Damiana Misiewicza prowadziła 31-21. Dziesięć minut później po trzecim z rzędu celnym rzucie Alberta Sanka było nawet 39-27 dla SPR PWSZ, ostatecznie tarnowianie zwyciężyli różnicą dziesięciu trafień. Warto odnotować fakt, że tarnowskim zespole pierwszy raz po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił w ligowym meczu Łukasz Szatko.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń 1, Grzegorz Barnaś – Daniel Dutka 8, Łukasz Nowak 6, Marcin Wajda 6, Michał Chodara 5, Damian Misiewicz 5, Albert Sanek 4, Jakub Kowalik 2, Kacper Lazarowicz 2, Jakub Spieszny 1, Łukasz Szatko 1, Kamil Drobiecki, Emilian Jewuła, Krzysztof Mogielnicki, Bartosz Niemiec.