Trzecia wygrana z Piotrkowianinem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzecia wygrana z Piotrkowianinem

W drugiej serii rundy spadkowej Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Tarnowianie po raz trzeci w tym sezonie pokonali „siódemkę” z Piotrkowa Trybunalskiego, a wygrana 29-21 (16-9) dała im awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

Mecz Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

W 2 min wynik meczu otworzyć mógł Marcin Matyjasik, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W odpowiedzi, między słupki dwa razy trafił Paweł Podsiadło i w 4 min „Jaskółki” prowadziły 2-0. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando zespołu trenera Marcina Janasa. W 10 min Aliaksandr Bushkou doprowadził do stanu 5-2. Trzy minuty później po rzucie Pawła Podsiadły na tablicy pojawił się rezultat 7-3, a w 19 min po dwóch golach Michała Słupskiego oraz bramkach Aliaksandra Bushkoua i Alberta Sanka przewaga Grupy Azoty Unii wzrosła do siedmiu „oczek” (11-4). Końcówka pierwszej połowy przyniosła już grę bramka za bramkę i odsłona ta zakończyła się siedmiobramkową wygraną naszej drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień gości (16-11 w 33 min), ale w 38 min Paweł Podsiadło przywrócił siedmiobramkową przewagę Grupy Azoty Unii (19-12). Dwie minuty później po rzucie Michała Słupskiego było natomiast 21-13. Po trzech z rzędu bramkach dla gospodarzy Pawła Podsiadły, w 50 min nasz zespół wygrywał 24-16. Chwilę później, debiutujący w oficjalnym meczu „Jaskółek”, Paweł Kazimier obronił rzut karny Marcina Szopy. Między 53 a 56 minutą trzy bramki dla Grupy Azoty Unii zdobył Konrad Wątroba, swoje trafienie dołożył też inny wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Korneliusz Małek i w 58 min „Jaskółki” prowadziły 28-18. Kolejne trzy bramki zdobyli wprawdzie goście, ale wynik meczu ustalił w 60 min Aliaksandr Bushkou. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został – drugi raz z rzędu – Patryk Małecki.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Paweł Kazimier – Paweł Podsiadło 9, Aliaksandr Bushkou 5, Vladyslav Parovinchak 5, Michał Słupski 4, Konrad Wątroba 3, Albert Sanek 2, Korneliusz Małek 1, Jakub Adamski, Przemysław Mrozowicz, Jakub Sikora, Jakub Tokarz.