Tradycji stało się zadość - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tradycji stało się zadość

W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z Uni Opole. Tarnowianki wygrały ten pojedynek 3-1 (25-23, 25-15, 19-25, 25-21) i zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli. Najlepszą zawodniczką meczu uznana została rozgrywająca Grupy Azoty PWSZ, Paulina Bałdyga.

Początkowe minuty niedzielnego pojedynku nie wskazywały jednak na takie rozstrzygnięcie, gospodynie szybko objęły bowiem czteropunktowe prowadzenie (6-2). Potem lekką przewagę osiągnęły podopieczne trenera Michała Betlei; w połowie pierwszego seta to one prowadziły 13-12. Kolejne minuty dowiodły, że kobieta zmienną jest. Gospodynie wyszły bowiem na prowadzenie 18-14, aby chwilę później przegrywać 18-20. Kolejny zryw miejscowych pozwolił im jeszcze na doprowadzenie do remisu 22-22, końcówka pierwszej partii należała jednak do tarnowianek, dla których dwudziesty piąty punkt zdobyła Joanna Sikorska.

O drugim secie można właściwie napisać jedynie, że się odbył. Tarnowianki prowadziły w nim od samego początku, a przeciwniczki nie potrafiły znaleźć recepty na zagrywkę siatkarek Grupy Azoty PWSZ, ani uporać się z blokiem przyjezdnych.

W trzeciej partii częściowo powtórzyła się historia z pierwszego seta. Jej początek znów należał do gospodyń, potem więcej z gry miały natomiast nasze zawodniczki. W kolejnych fragmentach spotkania dzięki udanym zagrywkom, siatkarki z Opola ponownie wypracowały sobie czteropunktową przewagę (19-15), tym razem nie dały już jednak odebrać sobie zwycięstwa.

Ostatni set niemal od początku przebiegał pod dyktando tarnowianek. Od stanu 3-4 ekipa trenera Michała Betlei przeważała na boisku, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 17-11. Chwilę później rywalki zmniejszyły wprawdzie straty do dwóch zaledwie punktów, w końcówce znów skuteczniejsze okazały się jednak siatkarki z Tarnowa. Można więc powiedzieć, że tradycji stało się zadość. W poprzednim sezonie oba mecze pomiędzy zespołami z Tarnowa i Opola także kończyły się bowiem wynikiem 3-1 dla Grupy Azoty PWSZ.

Grupa Azoty PWSZ: Paulina Bałdyga, Paulina Głaz, Magdalena Pytel, Joanna Sikorska, Magdalena Jurczyk, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Sabina Podlasek, Aleksandra Mikołajewska.