Tarnowski kartingowiec wśród najlepszych

W ubiegłym tygodniu na torze South Gard Karting we włoskim Lonato odbył się światowy finał Sodi W Series. Udanie zaprezentował się w nim, reprezentujący tarnowski tor kartingowy Daytona, Krystian Kopacki, kończąc rywalizację 76 zawodników z całego świata na dziewiętnastej pozycji.

Krystian Kopacki

W pierwszych kwalifikacjach trener szkółki kartingowej Daytona Karting School wywalczył czwarte miejsce. W wyścigu po bardzo dobrym starcie przesunął się na drugą lokatę, kończąc ostatecznie zmagania na trzeciej pozycji.

Druga seria kwalifikacji przyniosła tarnowianinowi dziesiąte miejsce, co oznaczało konieczność przebijania się podczas wyścigu w górę stawki. Pogoń za rywalami była jednak skuteczna, co dało Krystianowi Kopackiemu czwartą lokatę. Po dwóch seriach nasz zawodnik klasyfikowany był na dziewiątym miejscu.

W ostatniej serii kwalifikacji, tarnowianin osiągnął najlepszy wynik, sklasyfikowany został bowiem na drugiej pozycji. Niestety, lokaty tej nie udało mu się utrzymać w wyścigu, który ukończył na dziesiątym miejscu.

W klasyfikacji generalnej kwalifikacji, Krystian Kopacki wywalczył dziewiętnastą lokatę. Pozycję tę utrzymał w wyścigu finałowym.

- Mistrzostwa Świata SWS w kategorii Sprint Cup zakończyłem na dziewiętnastej pozycji, czyli osiągnąłem TOP20 na świecie. Szczerze powiedziawszy, taki wynik brałbym przed startem w ciemno. Wiedziałem bowiem, że nie będą to łatwe zawody, choćby ze względu na fakt, że ścigaliśmy się na gokartach z silnikiem Rotax 125 cc – mówi Krystian Kopacki.

(sm)