Tarnowscy kartingowcy wśród najlepszych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowscy kartingowcy wśród najlepszych

Kilkuset zawodników stanęło na starcie kartingowych mistrzostw świata. Tarnów reprezentowało pięciu zawodników TTSK K-Team. Zawody serii Rok rozegrano na włoskim torze South Garda Karting w Lonato, a serię Rotax na torze w Sarno.

Kacper Szczurek startujący w klasie Junior Rok po biegach kwalifikacyjnych był drugi. Ostatecznie w wielkim finale uplasował się tuż za podium.

Marcel Kuc wystartował w serii Rotax w kategorii Mini Max. W kwalifikacjach zajął 25 miejsce. W finale poprawił swoją lokatę i był dziewiąty.

Gabriel Łukasiewicz po kwalifikacjach uplasował się na 82 pozycji. Kajetan Gawron był 108 a Krzysztof Gardziel 117.

W zawodach serii Rok wystartowało 413 kierowców, w tym 35 zawodników z Polski. Z kolei w serii Rotax zaprezentowało się 358 kartingowców, z tego dziewięciu pochodziło z Polski.