Tarnowianki wygrały derby - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianki wygrały derby

Podopieczne Wojciecha Serafina zwyciężyły 3:0 w derbach Małopolski, pokonując zespół 7R Solna Wieliczka. Dla siatkarek z Grupy Azoty Roleski PWSZ było to już trzecie zwycięstwo z rzędu.

Derby wygrane

Już od pierwszych minut tarnowianki pokazały swoją dobrą grę, narzuciły swoje warunki i skutecznie blokowały przeciwniczki z Wieliczki, które nie radziły sobie z zagrywkami siatkarek z Tarnowa. Popularne „Żyrafy” całkowicie zdominowały pierwszy set i zakończyły go wysokim zwycięstwem 25:13.

Druga partia zrobiła się już bardziej wyrównana, obie drużyny pokazały, że tak łatwo się nie poddadzą. Na krótką chwilę to zespół z Wieliczki zyskał prowadzenie w meczu, jednak odpowiedź tarnowianek była szybka. Nadrobiły stracone punkty i w efekcie zakończyły seta kolejną wygraną, tym razem 25:19.

Początek trzeciego seta był zdecydowanie lepszy dla Solnych – przy dobrych serwisach prowadziły, potem jednak gra się wyrównała. Dalsze zagrania tarnowianek ponownie pozwoliły im na wyjście na prowadzenie. W efekcie siatkarki z Wieliczki zostały pokonane w secie 25:20.

Teraz przed siatkarkami Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów jeszcze kilka treningów i zasłużona przerwa świąteczna. Kolejne spotkanie zapowiedziane zostało na 9 stycznia 2021 roku.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3(13:25, 19:25, 20:25)

Składy zespołów:

Solna Wieliczka: Gajer (3), Ciesielska (7), Kuriata (3), Sobiczewska (13), Wieczorek (6), Maksajda (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Gliniecka (1), Seweryn i Pustelnik (1)

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów: Szabo (11), Dreczka (8), Szczygieł (1), Bimkiewicz (16), Stroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero)

MVP: Magdalena Szabo