Tarnowianki wicemistrzyniami Polski w futsalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianki wicemistrzyniami Polski w futsalu

Wspaniałym sukcesem młodych zawodniczek Tarnovii zakończył się start w rozegranym podczas weekendu w Toruniu finale VIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w futsalu. W finale tarnowianki przegrały 2-4 z Rekordem Bielsko-Biała.

W finałowych zawodach rywalizowało dwanaście drużyn. Dziesięć z nich wyłonionych zostało w listopadowych turniejach półfinałowych (tarnowianki awans zapewniły sobie w Myślenicach, gdzie pokonały 2-0 Starówkę Nowy Sącz, bezbramkowo zremisowały z miejscowym Respektem oraz rozgromiły 11-0 KS Szaflary), prawo gry w finale miały także: broniąca tytułu Wanda Kraków i gospodarz turnieju, Gwiazda Toruń.

Podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba, w fazie grupowej zmierzyły się ze Ślęzą Wrocław i z Rekordem Bielsko-Biała. Z ekipą z Wrocławia tarnowianki po dwóch bramkach Gabrieli Krawczyk oraz trafieniach Karoliny Stańdo i Natalii Wzorek wygrały 4-1 (3-1). Z Rekordem przegrały natomiast 1-2 (1-2), a autorką honorowej bramki dla naszej drużyny była Gabriela Krawczyk.

W ćwierćfinale rywalem Tarnovii była Wanda Kraków. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej obie drużyny strzeliły po dwie bramki (dla tarnowianek zdobyły je: Natalia Wzorek i Gabriela Krawczyk) i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywały je tarnowianki, zwyciężając 2-1.

W półfinale drużyna z Tarnowa zmierzyła się ze Stomilankami Olsztyn, dzięki strzałom Karoliny Stańdo, Karoliny Piwowarczyk, Gabrieli Łucek i Gabrieli Krawczyk, zwyciężając 4-2 (3-0).

W finale tarnowianki po raz drugi w tym turnieju zagrały z Rekordem Bielsko-Biała. Prowadzenie w objęły w 2 min bielszczanki. Po niespełna minucie (2.12 min) do remisu doprowadziła Karolina Piwowarczyk, dziesięć sekund później padła jednak druga bramka dla Rekordu i w ten sposób ustalony został wynik do przerwy. W 13 min bielszczanki prowadziły 3-1. W odpowiedzi na bramkę zdobytą w 17 min przez Gabrielę Krawczyk, minutę później rywalki raz jeszcze trafiły między słupki tarnowskiej bramki, zwyciężając 4-2 (2-1).

Warto dodać, że Gabriela Krawczyk z sześcioma zdobytymi bramkami zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek, ustępując pola jedynie Julii Szostak z Wandy Kraków, która strzeliła dziewięć bramek.

Podkreślić warto także fakt, że tylko cztery występujące w finałowym turnieju tarnowianki to zawodniczki urodzone w roku 2000. Z pozostałej szóstki srebrnych medalistek, cztery to futsalistki z rocznika 2002, jedna urodziła się w roku 2001, a jedna w 2003.

Tarnovia: Aleksandra Kalita, Karolina Piwowarczyk, Karolina Stańdo, Gabriela Krawczyk, Natalia Wzorek, Gabriela Łucek, Aleksandra Skrzyniarz, Aniela Drwal, Karolina Kopacz, Emilia Bochenek (w półfinale w Myślenicach grała ponadto Aleksandra Zegarlicka).