Szymon Tryba medalistą Mistrzostw Polski juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szymon Tryba medalistą Mistrzostw Polski juniorów

W niedzielę, w Ciechocinku zakończyły się jubileuszowe, rozgrywane już po raz dwudziesty piąty, Mistrzostwa Polski juniorów w boksie. W gronie startujących w nich 138 zawodników z 81 klubów znalazło się czterech pięściarzy z Tarnowa. Najlepiej spośród nich zaprezentował się Szymon Tryba z Tigera Tarnów, zdobywając brązowy medal w kategorii 81 kg.

W pierwszej walce tarnowianin pokonał jednogłośnie na punkty Arkadiusza Sinkiewicza z MOS Zatoka Braniewo. W walce o awans do strefy medalowej zwyciężył natomiast 3-2 brązowego medalistę Mistrzostw Europy juniorów (15-16 lat) sprzed dwóch lat, Mateusza Szewczyka z KS Raszyn. Drogę do finału zamknął mu Wiktor Iwaszko z Fight Club Koszalin, wygrywając z zawodnikiem Tigera 5-0.

Jednego zwycięstwa do miejsca na podium zabrakło w Ciechocinku dwóm reprezentantom Global Boxing Tarnów, Damianowi Brylowi (69 kg) i Adrianowi Karasiowi (+ 91 kg). Obaj oni sklasyfikowani zostali na miejscach 5-8. Damian Bryl po jednogłośnej wygranej na punkty z Tomaszem Lasotą z Tom Center Piotrków Trybunalski, w ćwierćfinale przegrał 0-5 z Remigiuszem Skoczyńskim z Gardy Gierałtowice. Adrian Karaś rozpoczął natomiast swe występy od wygranej przed czasem (w pierwszej rundzie) z Kacprem Michtą z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a w walce o awans do półfinału uległ Pawłowi Sajdzie z Imperium Boxing Club Wałbrzych.

Trzeci z występujących w mistrzostwach zawodników Global Boxing Tarnów, Oskar Kukułka eliminacyjnym pojedynku w kategorii 56 kg przegrał przed czasem z Oskarem Mikołajczakiem z PKS Za Bramą Kraśnik.

W punktacji drużynowej mistrzostw, Global Boxing Tarnów zajął siedemnaste (najlepsze spośród klubów Małopolski) miejsce – 16 pkt., a Tiger Tarnów był dwudziesty siódmy – 10 pkt.