Sześćdziesiąt trzy bramki juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sześćdziesiąt trzy bramki juniorów młodszych Pałacu

Pomimo że drużynom MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizującym o punkty w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej przyszło podczas minionego weekendu rywalizować na wyjazdach, punktów nie wywalczyły jedynie młodziczki. Niezwykle wysokie zwycięstwa odnieśli w tej kolejce juniorzy i juniorzy młodsi Pałacu, komplet punktów przywiozły z Krakowa także juniorki.

W lidze juniorek, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Kusym Kraków. Po rzutach Aleksandry Ochońskiej i Aleksandry Pazdro, w 3 min tarnowianki prowadziły 2-0. Dwie minuty później gospodynie doprowadziły do remisu 3-3, a w 10 min było 5-5. W tym momencie nastąpił „odjazd” szczypiornistek Pałacu, które dzięki czterem trafieniom Wiktorii Kostuch oraz bramce Katarzyny Kucajdy, w 14 min prowadziły 10-5. Dwie minuty później krakowianki zmniejszyły straty do trzech trafień (7-10), końcowe minuty pierwszej połowy znów należały jednak do „siódemki” z Tarnowa, która zakończyła tę odsłonę z ośmiobramkową przewagą. W drugiej połowie cały czas utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka. Na samym początku tej części meczu rywalki zbliżyły się co prawda na dystans sześciu „oczek” (13-19 w 32 min), ale w 42 min Pałac prowadził 26-16 i w kolejnych minutach utrzymywał przewagę oscylującą w granicach 8-10 trafień. Na trzy minuty przed końcem gospodynie znów zmniejszyły straty do sześciu bramek (25-31), na nic więcej tarnowianki im jednak nie pozwoliły, zwyciężając 35-28 (19-11).

MKS PM MPEC: Nadia Buch, Natalia Madejska – Wiktoria Kostuch 13, Aleksandra Ochońska 8, Katarzyna Kucajda 5, Oliwia Baut 4, Aleksandra Pazdro 3, Gabriela Brożek 1, Bogna Ochońska 1, Daria Adamska, Martyna Rataj, Aleksandra Stach.

Problemów ze zdobyciem punktów na wyjeździe nie miała także ekipa juniorów Pałacu, której przeciwnikiem była Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Jedyny remis notowano w 4 min, kiedy na tablicy pojawił się wynik 1-1. Trzy minuty później, po trzech z rzędu bramkach Mateusza Wojdana, podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha prowadzili już 5-1, a w 14 min Karol Płaneta powiększył ich przewagę do jedenastu „oczek” (13-2). Po okresie wyrównanej gry, w 22 min MKS Pałac Młodzieży MPEC prowadził 19-9, pierwszą połowę szczypiorniści z Tarnowa zakończyli natomiast z piętnastobramkową przewagą. Po zmianie stron, wyższość Pałacu była jeszcze bardziej zdecydowana. W 36 min goście prowadzili już 32-12, a fragment meczu między 37 a 49 min wygrali 13-0 i po rzucie Maksymiliana Grzesika wygrywali 45-13. Ostatecznie zespół z Tarnowa wygrał 54-19 (27-12), a pięćdziesiątą bramkę dla Pałacu zdobył w 57 min bramkarz Jakub Hołda, wykorzystując rzut karny. Tym samym na listę strzelców wpisała się w tym spotkaniu cała trzynastka zawodników z Tarnowa.

MKS PM MPEC: Jakub Hołda 1 – Przemysław Mądel 9, Maksymilian Grzesik 7, Mateusz Wojdan 7, Igor Mróz 5, Andrzej Wicherek 5, Jakub Basierak 4, Karol Płaneta 4, Konrad Sanek 4, Patryk Kwarciński 3, Filip Mądel 3, Jakub Kuta 1, Piotr Ślęczkowski 1.

Niezwykle efektowne zwycięstwo odniosła trenowana przez Marcina Janasa pierwsza „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W zaległym meczu trzeciej kolejki, tarnowianie rozgromili na wyjeździe Piasta Skawina, zwyciężając 63-17 (24-5). W 10 min po trafieniu Filipa Mroza Pałac wygrywał 9-0. Między 14 a 24 minutą tarnowscy szczypiorniści zdobyli dziesięć bramek nie tracąc żadnej i po rzucie Oskara Klamrzyńskiego prowadzili 23-4. Po sześciu minutach gry w drugiej połowie było już 5-30, a na kwadrans przed końcem przewaga MKS PM MPEC Tarnów wzrosła do trzydziestu pięciu „oczek” (8-43). W ostatnich piętnastu minutach podopieczni trenera Marcina Janasa powiększyli ją o kolejne jedenaście trafień, a wynik ustalił Patryk Kwarciński egzekwując rzut karny.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Igor Mróz 14, Oskar Klamrzyński 13, Przemysław Mądel 9, Patryk Kwarciński 8, Kacper Kamysz 5, Filip Mróz 5, Michał Mucha 5, Szymon Porębski 4.

Znacznie gorzej niż juniorkom, powiodło się w konfrontacji z Kusym Kraków (a dokładnie z pierwszą drużyną krakowskiego klubu) młodziczkom MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W 5 min podopieczne trenerki Marty Świątek przegrywały w Krakowie już 0-3. Trzy minuty później po akcjach Katarzyny Różyckiej i Mai Gawlik, było 4-3, kolejne dziewięć bramek zdobyły jednak krakowianki, wychodząc w 19 min na prowadzenie 13-3. Na początku 25 min ich przewaga wzrosła do trzynastu trafień (17-4), a pierwsza połowa zakończyła się dwunastobramkową wygraną Kusego I. Druga połowa rozpoczęła się od czterech trafień Weroniki Janus, bramkę dorzuciła także Nikola Leśniak i w 33 min na tablicy pojawił się wynik 22-5. Dalsze minuty były już wyrównane i mecz zakończył się wygraną „siódemki” z Krakowa 30-14 (17-5).

MKS PM MPEC: Róża Szczyrek – Katarzyna Różycka 8, Maja Gawlik 3, Aleksandra Leśniak 2, Magdalena Leśniak 1, Martyna Adamczyk, Aleksandra Czapla, Natalia Hajzler, Julia Iwaniec, Gabriela Janas, Weronika Klich, Julia Wajda.