Szczypiorniści SPR PWSZ wygrali mecz i ligę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szczypiorniści SPR PWSZ wygrali mecz i ligę

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów, w kończącym sezon spotkaniu pokonali na wyjeździe 38-27 (20-10) ŚKPR Świdnica, zapewniając sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach grupy „B” pierwszej ligi. Jeżeli proces licencyjny zakończy się po myśli tarnowian, w przyszłym sezonie zagrają oni w PGNiG Superlidze.

Spotkanie w Świdnicy rozpoczęło się w sposób wręcz wymarzony dla podopiecznych trenera Ryszarda Tabora. W 2 min wynik otworzył Marcin Wajda, potem po dwie bramki rzucili Michał Kubisztal, Jakub Kowalik oraz Kamil Drobiecki i w 8 min SPR PWSZ prowadził 7-0. Dwie minuty później było 2-7, a po okresie wyrównanej gry w 22 min na tablicy pojawił się wynik 8-13. W tym momencie nastąpił kolejny „odjazd” naszego zespołu. Zakończył się on dwoma trafieniami Krzysztofa Mogielnickiego, po których SPR PWSZ na minutę przed końcem pierwszej połowy wygrywał 19-8.

W 36 min po rzucie Łukasza Nowaka przewaga SPR PWSZ wzrosła do dwunastu bramek (12-24). Cztery minuty później było 15-24, na kwadrans przed końcem po dwóch rzutach Łukasza Kucharzyka tarnowianie prowadzili jednak 28-16. W 49 min gospodarze znów zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans do dziewięciu bramek (20-29), ale w 55 min po akcjach Kamila Drobieckiego, Michała Kubisztala, Filipa Frycza i Łukasza Kucharzyka, przegrywali 21-34. W końcowych minutach świdniczanie nieznacznie zmniejszyli straty i mecz zakończył się jedenastobramkową wygraną SPR PWSZ Tarnów. Ostatnią w tym sezonie bramkę dla „siódemki” z Tarnowa zdobył w 60 min Jakub Spieszny.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 6, Jakub Kowalik 5, Marcin Wajda 5, Łukasz Kucharzyk 4, Krzysztof Mogielnicki 4, Kamil Drobiecki 3, Emilian Jewuła 3, Albert Sanek 3, Filip Frycz 2, Bartosz Niemiec 1, Łukasz Nowak 1, Jakub Spieszny 1, Daniel Dutka.