Sukcesy tarnowskich brydżystów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukcesy tarnowskich brydżystów

Zakończyły się Mistrzostwa Europy juniorów w brydżu w parach. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy MPEC Tarnów Maciej Grabiec i Maciej Kita, którzy zajęli czwarte miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii U-26 oraz Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz, którzy z kolei wywalczyli czwarte miejsce w konkurencji do lat 21.

Błażej z Kubą wygrali eliminacje U-21, a Maciej Grabiec i Maciej Kita mieli znakomitą pierwszą sesję finałową - U26 Final 1. Tarnów reprezentowali także Michał Kuczkowski z Jeremim Mazurem, którzy uplasowali się na 9. miejscu w stawce 23 duetów.

Ponadto w Szczyrku w ramach Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej rozegrano cztery turnieje. Konkurencję par dziewcząt zdominowały Małopolanki, które zajęły praktycznie całe podium. Na trzecim uplasowały się Dominika Ocylok i Anna Litwora (MPEC III Tarnów). W konkurencji open na zapis maksymalny srebrny medal zdobyli Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz (MPEC I Tarnów). Zawody mikstowe przyniosły także srebrny krążek, który wywalczyli: Angelika Konderak (II LO Sobieski Kraków) i Witold Petryszyn (MPEC II Tarnów). W kategorii klubów MPEC Tarnów zajął szóstą lokatę na 20 zespołów startujących w zawodach.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także najmłodsi - Michał Kuczkowski i Jeremiasz Mazur, którzy weszli do ścisłego finału w turnieju na maksy. W pierwszej sesji tych zawodów ustanowili rekord uzyskując wynik 89,73% .

Z kolei w Lidzbarku Warmińskim rozegrano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach umysłowych. Dominika Ocylok i Anna Litwora (MPEC III Tarnów) wywalczyły brązowy medal w konkurencji dziewcząt na zapis średni. Tarnowskie zawodniczki zakończyły zawody z imponującym wynikiem 94.11. Spisały się też nieźle na maksy, zajmując 5. miejsce z wynikiem 58.52%.

Dobrą lokatę (także 5. pozycję z wynikiem 57.69%) uzyskał Oskar Trybus grający w parze z Jarosławem Walczakiem z Ozorkowa. Na impy zajeli 12. pozycję spośród 36 duetów finału.

W konkurencji województw po raz kolejny triumfowała Małopolska. MPEC Tarnów zajął 9. miejsce na 20 klubów.

Natomiast w Bytomiu Błażej Krawczyk i Jakub Lenkiewicz wywalczyli wraz z Jakubem i Patrykiem Patrehami brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej.