Sukces tarnowskich paraolimpijczyków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukces tarnowskich paraolimpijczyków

Michał Derus (START Tarnów i AZS PWSZ Tarnów) oraz Anna Trener-Wierciak (START Tarnów i AZS AWF Kraków) wywalczyli medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Michał w biegu na 100 metrów sięgnął po srebro, a Ania w konkursie skoku w dal zdobyła brąz.

Michał Derus startujący w klasie T47 musiał uznać wyższość reprezentanta Brazylii Petrucio Ferreiry Dos Santosa, który czasem 10,56 sek. ustanowił nowy rekord świata. Tarnowski zawodnik do mety dobiegł z czasem 10,7984 sek. Trzeci na mecie zameldował się Brazylijczyk Yohansson Nascimento, który uzyskał czas 10,7987 sek.

Z kolei Anna Trener-Wierciak w skoku w dal w klasie T38 w swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 4,53 metra, co dało zawodniczce trzecie miejsce w turnieju.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła niezwykle szybka na rozbiegu Chinka Chen Junfei, która skokiem na odległość 4,77 m, pobiła swój rekord życiowy. Drugie miejsce wywalczyła Australijka Taylor Doyle (4,62 m).