Stawką pierwsze miejsce w lidze

Jutrzejszy mecz piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów z Czuwajem Przemyśl zadecyduje o tym, która z tych drużyn zostanie mistrzem grupy „C” pierwszej ligi mężczyzn. Tarnowianom pierwsze miejsce zapewni tylko wygrana za trzy punkty, każdy inny wynik spowoduje, że prawo gry w barażach o miejsce w PGNiG Superlidze zapewni sobie Czuwaj. Spotkanie rozegrane zostanie w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Początek o godz. 18.

Przed ostatnią kolejką liderem jest „siódemka” z Przemyśla, mająca o dwa punkty więcej od SPR PWSZ. Oba zespoły wygrały do tej pory dziewiętnaście spotkań i doznały dwóch porażek. Różnica punktowa wynika z faktu, że tarnowianie dwa mecze (z Orlenem Wisłą II Płock i Padwą Zamość) wygrali po konkursach rzutów karnych, podczas gry szczypiorniści Czuwaju wszystkie zwycięstwa odnieśli w regulaminowym czasie gry.

Przemyślanie obu porażek doznali w pierwszej rundzie. Na inaugurację przegrali na wyjeździe 34-42 (15-17) z AZS AWF Biała Podlaska, na zakończenie, grając przed swoją publicznością ulegli natomiast 31-34 (18-13) naszej drużynie. W dotychczasowych spotkaniach rundy rewanżowej odnieśli natomiast komplet dziesięciu zwycięstw. Najbliższa straty punktów ekipa z Przemyśla była w rozegranym w pierwszą niedzielę kwietnia wyjazdowym meczu z KPR Legionowo. Zakończył się on wygraną Czuwaju 35-34 (18-18), przy czym gospodarze nie wykorzystali w ostatniej minucie rzutu karnego. Przypomnijmy, że SPR PWSZ, obu porażek doznał w spotkaniach wyjazdowych: w pierwszej rundzie przegrał 30-32 (12-11) z KSSPR Końskie, w drugiej uległ natomiast 28-34 (13-19) AZS AWF Biała Podlaska.

We wspomnianym meczu w Przemyślu, szczypiorniści SPR PWSZ w 18 min prowadzili 12-10, do szatni zeszli jednak przegrywając 13-18. Jeszcze w 41 min „siódemka” z Przemyśla wygrywała 23-20, ale siedem minut później było już 25-23 dla tarnowian. Na minutę przed końcem podopieczni trenera Ryszarda Tabora prowadzili tylko 32-31, po akcji Marcina Wajdy i rzucie karnym Daniela Dutki, spotkanie zakończyło się ostatecznie trzybramkową wygraną SPR PWSZ. W meczu tym najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Maciej Kubisztal – 6 bramek oraz Michał Kubisztal i Tomasz Kulka – po 5 trafień. W naszej drużynie najskuteczniejsi byli natomiast: Daniel Dutka – 10 bramek, Łukasz Nowak – 7 celnych strzałów oraz Marcin Wajda – 6 goli.

W dotychczasowych meczach najwięcej bramek dla Czuwaju zdobył 26-letni skrzydłowy Tomasz Kulka, który z dorobkiem 154 trafień zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców grupy „C”. Granicę stu zdobytych bramek przekroczył także inny skrzydłowy, 28-letni Mateusz Kroczek – 104 gole, a kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajmują bracia Kubisztalowie: 38-letni obrotowy Maciej trafił 94 razy, a starszy od niego o rok rozgrywający Michał – 93.

 

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ

 

93 – Daniel Dutka

79 – Marcin Wajda

74 – Jakub Kowalik

72 – Albert Sanek

61 – Łukasz Nowak

52 – Emilian Jewuła

48 – Krzysztof Mogielnicki

35 – Kacper Lazarowicz

31 - Michał Chodara

31 – Łukasz Szatko

27 – Jakub Ćwięka

21 – Kamil Drobiecki

14 – Damian Misiewicz

13 – Bartosz Niemiec

13 – Kacper Pawłowski

10 – Jakub Spieszny

6 – Mateusz Wojdan

3 – Dawid Ciochoń

(sm)