Srebrny medal piłkarzy ręcznych w OOM - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Srebrny medal piłkarzy ręcznych w OOM

Prowadzona przez trenerski duet Marcin Bożek – Jan Sowa, kadra województwa małopolskiego wywalczyła srebrny medal XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Najlepszym zawodnikiem rozgrywanego na Lubelszczyźnie turnieju finałowego uznany został zawodnik MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, Konrad Wątroba.

Reprezentacja Małopolski juniorów młodszych w piłce ręcznej

W spotkaniach grupowych Małopolska odniosła komplet zwycięstw pokonując kolejno reprezentacje województw: opolskiego 24-16 (12-7), mazowieckiego 29-18 (15-5) oraz warmińskiego-mazurskiego 20-16 (7-6). W ćwierćfinale Małopolska po rzutach karnych pokonała 5-3 kadrę lubelskiego (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 28-28 (14-13)), a w półfinale zwyciężyła 31-23 (16-13) Śląsk. W finale podopieczni Marcina Bożka i Jana Sowy ulegli natomiast 32-39 (16-17) ekipie Dolnego Śląska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Konrad Wątroba, na co dzień reprezentujący barwy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Oprócz niego w „siódemce” Małopolski wystąpiło czterech innych zawodników Pałacu, trenowanych w klubie przez trenera Szczepana Greczyńskiego: Klaudiusz Kasprzyk, Jakub Kociuba, Sebastian Kula oraz Korneliusz Małek.