Sparingowa porażka i nowy zawodnik SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sparingowa porażka i nowy zawodnik SPR PWSZ

W ostatnim przedsezonowym sparingu piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z beniaminkiem pierwszej ligi, Padwą Zamość.

Początek spotkania należał zdecydowanie do tarnowian, którzy w 22 min prowadzili 15-7. W końcówce pierwszej połowy szczypiorniści SPR PWSZ zdobyli jednak tylko jedną bramkę, tracąc sześć i do przerwy ich przewaga stopniała do trzech zaledwie trafień. W drugiej połowie również skuteczniejsi byli goście i mecz zakończył się porażką SPR PWSZ 29-30 (16-13).

Porażka ta była z pewnością dla tarnowskich kibiców przykrą niespodzianką. Mamy jednak dla nich również dobrą wiadomość. Nowym zawodnikiem tarnowskiej „siódemki” został bowiem Michał Chodara. Ten 32-letni lewoskrzydłowy ma za sobą 12 sezonów występów w ekstraklasie (w Vive Kielce, NMC Powen Zabrze i Stali Mielec). Grał także w europejskich pucharach, w Mistrzostwach Europy do lat 20 (2006 rok) oraz w Mistrzostwach Świata seniorów (2013 rok).