Siedemnaście bramek Igora Mroza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedemnaście bramek Igora Mroza

W spotkaniu kończącym pierwszą rundę rozgrywek o mistrzostwo małopolsko-śląskiej grupy trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 zmierzyły się dwie niepokonane we wcześniejszych meczach „siódemki”: Grupa Azoty II Tarnów i AZS AGH II Kraków. Mecz zakończył się wygraną tarnowian 38-33 (21-21), a jego bohaterem był Igor Mróz, który zdobył aż 17 bramek.

Mecz rozpoczął się od dwóch trafień tarnowskiego rozgrywającego, który postawą w niedzielnym meczu sprawił sobie miły prezent urodzinowy, jutro świętował będzie bowiem osiemnaste urodziny. Chwilę później bramkę zdobył również Grzegorz Piska i w 2 min podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili 3-0. W dalszych minutach pierwszej połowy utrzymywało się kilkubramkowe prowadzenie gospodarzy, wśród których ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Igor Mróz oraz Oskar Klamrzyński (pierwszy przed przerwą rzucił jedenaście bramek, drugi zaliczył w tym czasie siedem celnych strzałów). W 11 min po rzucie karnym Igora Mroza przewaga Grupy Azoty II wzrosła do czterech bramek (9-5). Minutę później po dwóch trafieniach Krzysztofa Miodońskiego było jednak 9-7, a w 15 min ten sam zawodnik doprowadził do wyniku 11-10. Kolejny fragment meczu przyniósł grę bramka za bramkę, w 24 min po trafieniu Mateusza Bujaka na tablicy pojawił się natomiast wynik 16-16. W odpowiedzi krakowskiego bramkarza pokonali Igor Mróz oraz Konrad Wątroba i jeszcze w tej samej minucie Grupa Azoty II wygrywała 18-16. Pięć minut później było 20-18, pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem remisowym.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Wójcik i tym samym „akademicy” po raz pierwszy objęli w tym meczu prowadzenie. W 32 min po rzutach Przemysława Mądela i Igora Mroza było jednak 23-22, a pięć minut później pierwszy z tej dwójki podwyższył rozmiary prowadzenia „siódemki” trenera Marcina Janasa do dwóch trafień (26-24). Nie oznaczało to jednak końca emocji, dwa rzuty Mikołaja Wójcika spowodowały bowiem, że w 46 min było 28-28. W tym momencie po raz kolejny przypomniał o sobie Igor Mróz, po jego trzech trafieniach w 48 min tarnowianie wygrywali 31-28. Był to przełomowy moment tego spotkania. W 54 min po akcji Patryka Kwarcińskiego przewaga Grupy Azoty II wzrosła bowiem do czterech bramek (34-30), a cztery minuty później kolejne jego trafienie powiększyło dystans dzielący oba zespoły do pięciu „oczek” (36-31). Tę pięciobramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca spotkania.

Grupa Azoty II: Krzysztof Ocytko, Jakub Hołda - Igor Mróz 17, Oskar Klamrzyński 8, Patryk Kwarciński 4, Przemysław Mądel 4, Patryk Majcher 2, Grzegorz Piska 1, Jakub Sikora 1, Konrad Wątroba 1.