Siatkarki z wysoką wygraną - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki z wysoką wygraną

Zwycięstwem tarnowskiego zespołu Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zakończył się mecz na własnym boisku. Tarnowianki pokonały zawodniczki SAN-Pajda Jarosław wynikiem 3:2. Tym samym siatkarki przerwały trwającą od kilku spotkań złą passę.

siatkarki

Od pierwszych minut meczu zawodniczki z Tarnowa pokazały, że tak łatwo się nie poddadzą. Narzuciły swój styl gry, radziły sobie w przyjęciu i na początek popełniały kilka błędów. Przebieg pierwszej części spotkania w pełni kontrolowały tarnowianki i wygrały aż dziesięcioma punktami, wynikiem 25:15.

W kolejnym secie zawodniczki miały nadzieję, że znowu potwierdzą swoją dobrą dyspozycję i zakończą go na swoją korzyść, jednak role na boisku odwróciły się i przy dobrych zagrywkach zawodniczek z Jarosławia zaczęły tracić punkty seriami, w efekcie wynik sięgnął 4:16 dla gości. Dopiero w końcówce partii gra się wyrównała, jednak podopieczne trenera Wojciecha Serafina nie zdołały odzyskać poprzedniej przewagi i uległy zawodniczkom z Jarosławia 25:17.

Dobra gra w końcówce poprzedniego seta przełożyła się na dobre rozpoczęcie w trzeciej odsłonie i tarnowianki wróciły do gry. Po dobrym początku, w tarnowskiej drużynie zapanowała chwilowa stagnacja i tym samym przeciwniczkom udało się nadrobic straty – przewaga zmalała do dwóch punktów na korzyść Jarosławia. W kluczowym momencie siatkarki z Tarnowa postawiły na koncentrację i ponownie zwyciężyły kolejnego seta 25:21.

Zawodniczki z Jarosławia, walczące o tie-breaka, dobrze rozpoczęły kolejnego seta prowadząc 10:6. Tarnowskie zawodniczki w kolejnej partii miały więcej problemów z kończeniem ataków, a to skutkowało kolejnymi punktami dla drużyny gości (15:9). Do końca tej partii nie było lepiej - do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku trzeba było rozegrać tie-break.

Na koniec meczu lepsze okazały się tarnowianki. Po wyrównanym początku udało się zdobyć przewagę, której nie oddały już do końca. Ostatecznie udało się pokonać drużynę gości 15:12. To pierwsze zwycięstwo tarnowianek od meczu z Olimpią Jawor.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2

(25:15, 17:25, 25:21, 20:25, 15:12)

Składy zespołów:

Grupa Azoty: Dreczka, Szczygieł, Bimkiewicz, Stroińska, Szabó, Pellegrino, Krześlak (libero) oraz Dąbrowska, Kaczorowska i Cur

SAN-Pajda: Stepko, Chmielewska, Nowak, Saj, Dąbrowska, Dudek, Murdza (libero) oraz Krysztofiak, Papszun, Dutkiewicz (libero)

MVP: Vivian Pellegrino