Siatkarki UKS Jedynka piąte w Dąbrowie Górniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki UKS Jedynka piąte w Dąbrowie Górniczej

Siatkarkom UKS Jedynka Tarnów nie udało się niestety awansować do półfinałów Mistrzostw Polski kadetek. W ćwierćfinałowym turnieju rozegranym w Dąbrowie Górniczej, podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby uplasowały się na piątym miejscu.

W wyniku losowania tarnowianki trafiły do bardzo silnej grupy (a dokładnie mówiąc podgrupy), w której za rywalki miały zespoły miejscowego MKS oraz UKS Lider Konstantynów Łódzki. Pierwszym przeciwnikiem UKS Jedynka był UKS Lider. Po gładkiej przegranej w pierwszej partii, w drugim secie młode siatkarki z Tarnowa zwyciężyły na przewagi. W trzeciej odsłonie również zanosiło się na zwycięstwo naszych zawodniczek, które prowadziły już 19-13. Tarnowianki popełniły jednak zbyt wiele prostych błędów i set zakończył się sukcesem rywalek. Czwarty set przebiegał pod znakiem wyrównanej gry, ale w końcówce siatkarkom z Tarnowa zabrakło zimnej krwi i mecz zakończył się ich porażką 1-3 (16-25, 28-26, 23-25, 25-27).

W konfrontacji z MKS Dąbrowa Górnicza dwa pierwsze sety należały do gospodyń, w dwóch kolejnych na parkiecie przeważały natomiast tarnowianki. Niestety, w decydującym o wszystkim tie-breaku znów skuteczniejsze okazały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej, wygrywając ten pojedynek 3-2 (25-17, 25-15, 19-25, 18-25, 15-12), co dla zawodniczek UKS Jedynka oznaczało koniec marzeń o awansie.

W ostatnim meczu turnieju tarnowianki zmierzyły się z AZS Uni Opole, a stawką tego spotkania była piąta lokata w końcowej klasyfikacji. W miarę wyrównaną walkę kibice obserwowali jedynie w pierwszej partii, zakończonej wygraną podopiecznych trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba. Drugi set zakończył się wygraną opolanek, w dwóch ostatnich zdecydowanie lepsze okazały się natomiast kadetki UKS Jedynka, zwyciężając 3-1 (25-20, 14-25, 25-12, 25-11).

Awans do turnieju półfinałowego uzyskały MKS Dąbrowa Górnicza i UKS Lider Konstantynów Łódzki.

UKS Jedynka: Dominika Bałut, Karolina Drużkowska, Natalia Gaj, Dominika Małek, Martyna Mękal, Aleksandra Pokora, Patrycja Sacha, Gabriela Stachura, Julia Stachura, Zuzanna Stachura, Ida Szczepańska, Gabriela Ślusarczyk, Kalina Warchoł, Dominika Zelek.