Ropek trzecia w Pucharze Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ropek trzecia w Pucharze Świata

Edyta Ropek podczas tych zawodów zajęła 12 miejsce, w 1/8 finału w biegu z francuską Margot Heitz, mimo prowadzenia w pojedynku tarnowianka w górnej części drogi odpadła od ściany.

- Biegłam bardzo szybko, niestety wyśliznęła mi się ręka z chwytu, nie zdołałam się utrzymać na ściance i odpadłam.- komentuje trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata – W tej chwili myślę o kolejnych zawodach, mam nadzieję że w tym sezonie limit pecha już wyczerpałam.

Mimo niezadowalającego wyniku z Arco, Edyta nadal plasuje się w czołówce światowego rankingu 2012. Po czterech edycjach tarnowianka z ilością 211 punktów zajmuje trzecie miejsce.

Wyprzedzają ją Rosjanki Julia Lewoczkina – 227 punktów i prowadząca w rankingu Alina Gajdamakina – 345 punktów. Kolejne edycje pucharu odbędą się w październiku w chińskim Xining i południowo koreańskim Mokpo.

Najlepiej z reprezentacji Polski wystartowali Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów i Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lublin, oboje po awansie do finałowych ósemek uplasowali się na piątych pozycjach. Ponadto Monika poprawiła swój życiowy rekord na drodze służącej do bicia rekordu świata – 9,85 sekundy, i jest kolejna Polką która uzyskała czas poniżej 10 sekund.

Pechowo swój start zakończyli Klaudia Buczek, która w pojedynku z Moniką Prokopiuk w 1/8 finału odpadła od ściany i ostatecznie sklasyfikowana została na 14 miejscu. Do nieudanych zaliczyć swój start może również Łukasz Świrk, który przegrał pojedynek z Jędrzejem Komosińskim stosunkiem czasów 7,12 sekundy do 6,87 s. Jędrzeja i ostatecznie zajął 9 miejsce.

Zawody w Arco odbywały się w deszczowej aurze, co jest dość rzadko spotykane w tej części Włoch. W rywalizacji kobiet podium zdominowały Rosjanki, zwyciężyła Alina Gajdamakina, przed Julią Lewoczkiną i Natalią Titową. Wśród mężczyzn najlepszy był reprezentant gospodarze Leonadro Gontero, który w finałowym pojedynku pokonał doświadczonego zawodnika z Rosji Sergeja Sinitsyna. Trzecie miejsce wywalczył Czech Libor Hroza

Najbliższa wspinaczkowa impreza, to najważniejsze zawody tego sezonu. Już 12 września ruszają Mistrzostwa Świata w Paryżu, wertykalni biegacze startują 14, 15 i 16 września!

Pozostali reprezentanci Polski w rankingu PŚ 2012 plasują się na następujących pozycjach: