Remis w pierwszym sparingu piłkarzy ręcznych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Remis w pierwszym sparingu piłkarzy ręcznych

W pierwszym meczu sparingowym przed rozpoczynającym się na początku września nowym sezonem PGNiG Superligi, rozegrali w piątek piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów. W odbywającym się bez udziału publiczności spotkaniu, tarnowianie zremisowali w Arenie Jaskółka Tarnów 18-18 (9-12) z Energą MKS Kalisz.

Sparingowy mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR Tarnów - Energa MKS Kalisz

Początkowe minuty miały wyrównany przebieg i w 6 min było 2-2. Potem do głosu doszła jednak „siódemka” z Kalisza. W 10 min goście prowadzili 5-2, cztery minuty później 7-3, a w 22 min ich przewaga wzrosła do sześciu trafień (10-4). W odpowiedzi trzykrotnie trafili podopieczni trenera Patrika Liljestranda i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Grupa Azoty SPR przegrywała 7-10. Końcówka pierwszej części meczu znów przebiegała pod znakiem wyrównanej gry i na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu przyjezdnych.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech trafień szczypiornistów z Kalisza, którzy w 39 min prowadzili 15-9. Tarnowianie pierwszą po zmianie stron bramkę zdobyli dopiero w 41 min, po wykorzystanym przez Rennosuke Tokudę rzucie karnym. Autorem pierwszej po przerwie bramki z gry dla ekipy z Tarnowa był natomiast Albert Sanek, po którego rzucie w 47 min notowano rezultat 12-16. Cztery minuty później goście prowadzili 17-13, ale w 56 min po rzucie z koła było już 17-17. W odpowiedzi na osiemnaste trafienie gości, na 17 sekund przed końcem spotkania kontrę Grupy Azoty SPR celnym rzutem sfinalizował Łukasz Kużdeba i spotkanie zakończyło się remisem.

Bramki dla Grupy Azoty SPR zdobyli: Łukasz Kużdeba 3, Rennosuke Tokuda 3, Shuichi Yoshida 3, Kacper Majewski 2, Albert Sanek 2, Mateusz Wojdan 2, Wojciech Dadej 1, Kiryl Kniazeu 1, Przemysław Mrozowicz 1.