Rafał Sułkowski najszybszy w Biegu Sanguszków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rafał Sułkowski najszybszy w Biegu Sanguszków

Ponad 130 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie odbywającego się w sobotę XVI Biegu Sanguszków. Zakończył się on wygraną Rafała Sułkowskiego z Limanowej (nr 157), który dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 33.43 min.

XVI Bieg Sanguszków

Pozostałe miejsca na podium zapewnili sobie: Dominik Kryca z Wietrzychowic (Team Kopeć) – 35.10 min oraz Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty-Automatyka Tarnów) – 35.46 min. Najszybszą wśród kobiet okazała się Katarzyna Kmieć (Klub Biegowy Perła). Metę osiągnęła ona w czasie 40.34 min, który dał jej czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce wśród pań wywalczyła Agnieszka Śliwa (AZS AWF Kraków Masters) – 42.48 min, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Buchaniec z Miechowic Małych (Tem MM) – 43.18 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: kobiety – 16-29 lat – Magdalena Heród (Pleśna) – 44.26 min; 30-39 lat – Katarzyna Kmieć; 40-49 lat – Agata Gądek (Kraków) – 47.40 min; 50-59 lat – Danuta Manterys (AZS AWF Kraków Masters) – 45.59 min; powyżej 60 lat – Barbara Prymakowska (Tarnów) – 59.50 min; mężczyźni – 16-29 lat – Rafał Sułkowski; 30-39 lat – Dominik Kryca; 40-49 lat – Kamil Skiba (PTG Sokół – Świat Pracy Tarnów) – 38.14 min; 50-59 lat – Grzegorz Czyż; powyżej 60 lat – Antoni Tarza (Zgłobice – Ekipa z Tarnowa) – 45.07 min.

Biegowi głównemu towarzyszyły zmagania dzieci i młodzieży, które rywalizowały na dystansach od 200 do 1000 metrów. Wszyscy uczestnicy sobotniej imprezy otrzymali pamiątkowe medale, na najlepszych czekały natomiast nagrody rzeczowe.

Organizatorami XVI Biegu Sanguszków byli: Uczniowski Klub Sportowy „Ogrodnik” przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych oraz Kępa Sport. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął natomiast prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.