Pucharowy awans Grupy Azoty Unii Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans Grupy Azoty Unii Tarnów

W rozegranym wczoraj w Arenie Jaskółka Tarnów meczu trzeciej rundy PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów okazała się o jedną bramkę lepsza od Arged KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Tarnowianie awansowali tym samym do 1/8 finału, gdzie czeka ich wyjazdowy mecz z Gwardią Opole.

W akcji Taras Minotskyi

Wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 3 min po trafieniach Jakuba Kowalika i Shuichi Yoshidy prowadzili 2-0. Trzy minuty później Kamil Adamski doprowadził do wyniku 4-3 dla gości, ale w 11 min dzięki dwóm trafieniom Tarasa Minotskyiego (na zdjęciu) na tablicy pojawił się rezultat 6-4. Ostrowianie szybko wyrównali jednak stan rywalizacji (6-6 w 12 min) i do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie uzyskała już przewagi wyższej niż jednobramkowa. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się wynikiem 12-12.

Po czterech minutach gry po przerwie i trafieniu Przemysława Mrozowicza było 14-13 dla ekipy trenera Tomasza Strząbały. Kolejne minuty należały jednak do zespołu z Wielkopolski. W 37 min po dwóch bramkowych akcjach Patryka Marciniaka tarnowianie przegrywali 14-16, a sześć minut później na tablicy pojawił się rezultat 16-19. Sygnał do odrabiania strat dał Przemysław Mrozowicz (17-19 w 43 min), a w 49 min po jedynej tego dnia bramce Aliaksandra Bushkoua było 20-20. Po rzucie karnym Kamila Adamskiego, przyjezdni odzyskali jeszcze na chwilę prowadzenie (20-21 w 51 min), ale trzy minuty później dzięki akcji Alberta Sanka było 22-21 dla Grupy Azoty Unii. W odpowiedzi na trafienie Przemysława Urbaniaka, dwie bramki zdobył (drugą z rzutu karnego w 60 min) Keisuke Matsuura. Wynik na 24-23 (12-12) ustalił rzutem z siedmiu metrów Patryk Marciniak. Na sześć sekund przed końcem o czas poprosił jeszcze trener gości, Maciej Nowakowski, jego podopiecznym nie udało się już jednak oddać celnego rzutu na tarnowską bramkę.

Grupa Azoty Unia: Marek Bartosik, Patryk Małecki - Keisuke Matsuura 6, Taras Minotskyi 6, Przemysław Mrozowicz 2, Jakub Sikora 2, Shuichi Yoshida 2, Aliaksandr Bushkou 1, Kenya Kasahara 1, Jakub Kowalik 1, Albert Sanek 1, Marcin Wajda 1, Ajdin Zahirović 1, Konrad Wątroba.