Przerwana seria zwycięstw siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwana seria zwycięstw siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Dobiegła końca seria zwycięstw pierwszoligowych siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Po czterech z rzędu wygranych, w sobotę tarnowianki po bardzo zaciętym spotkaniu przegrały na wyjeździe 0-3 (23-25, 23-25, 19-25) z E.Leclerc Radomką Radom. Po tej porażce tarnowianki spadły w tabeli na szóste miejsce.

W początkowych minutach pierwszego seta nieznaczną przewagę osiągnęły radomianki. Przy stanie 9-7 tarnowianki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu i po atakach Adrianny Lewandowskiej i Magdaleny Szabó oraz punktowym bloku tej dwójki, wyszły na prowadzenie 11-9. Chwilę później było 11-11, ale w dalszych minutach utrzymywała się nieznaczna przewaga podopiecznych trenera Michała Betlei. Od wyniku 16-16 aż do stanu 22-22 oba zespoły zdobywały punkty na przemian, z tym, że każdym razem to radomianki musiały odrabiać straty. Na pierwsze od dłuższego czasu prowadzenie (23-22) gospodynie wyszły po złym rozegraniu piłki przez Aleksandrę Stachowicz. Do kolejnego remisu doprowadziła Paulina Głaz, nieudana zagrywka Magdaleny Pytel oraz autowy atak Magdaleny Szabo, przechyliły jednak szalę zwycięstwa w pierwszym secie na korzyść ekipy z Radomia.

W drugim secie po asie serwisowym Gabrieli Ponikowskiej, radomianki prowadziły 6-2. Kolejne minuty należały jednak do naszych siatkarek i Paulina Głaz szybko doprowadziła do remisu 7-7. Do końca seta trwała już wyrównana walka. Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna i jedynie sporadycznie, którejś z nich udawało się osiągnąć przewagę większą niż jednopunktowa (12-14, 17-15, 18-16 i 19-17). Po ataku Dominiki Minicz, nasz zespół wygrywał 22-21. Trzy ataki Renaty Białej wyprowadziły jednak zespół z Radomia na prowadzenie 24-22. Po czasie wziętym przez trenera Michała Betleję znów skutecznie zaatakowała Dominika Minicz, kolejny atak Renaty Białej zapewnił jednak sukces w tej odsłonie ekipie E.Leclerc Radomki Radom.

W pierwszych fragmentach trzeciej partii znów długo żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na dystans większy niż jeden punkt. Dopiero po zepsutej zagrywce Renaty Białej i asie serwisowym Magdaleny Pytel, na tablicy pojawił się wynik 8-6 dla Grupy Azoty PWSZ. Radomianki szybko doprowadziły jednak do remisu 8-8, a na kolejne dwupunktowe prowadzenie czekać trzeba było kilka dobrych minut, do momentu, gdy po ataku w siatkę Adrianny Lewandowskiej było 16-14 dla miejscowych. Chwilę później Magdalena Szabó doprowadziła jeszcze do remisu 16-16, ale końcówka seta należała już do siatkarek z Radomia. Po zablokowanym ataku Dominiki Minicz prowadziły one 19-16, a chwilę później dzięki akcji Gabrieli Ponikowskiej ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (23-18). Tarnowianki odpowiedziały na to punktem Pauliny Głaz, nieudane próby Magdaleny Szabó i Pauliny Głaz zakończyły jednak rywalizację w tym spotkaniu.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Adrianna Lewandowska, Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Aleksandra Stachowicz, Dominika Minicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Adrianna Sobczak, Izabela Matyszczak, Maja Grodzka, Sabina Podlasek.