Przerwana seria zwycięstw SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwana seria zwycięstw SPR PWSZ

Dobiegła końca seria zwycięstw pierwszoligowych piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów. Po dziewięciu z rzędu wygranych tarnowianie przegrali na wyjeździe 29-38 (8-19) z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Porażka ta oznacza, że podopieczni trenera Ryszarda Tabora stracili przodownictwo w tabeli na rzecz ekipy AZS AWF Biała Podlaska.

Początkowe minuty spotkania absolutnie nie wskazywały na tak wysoką przegraną naszych szczypiornistów. W 7 min gospodarze prowadzili wprawdzie 3-1, ale dwie minuty później po rzutach Emiliana Jewuły i Łukasza Nowaka było 3-3. Dalsze fragmenty pierwszej połowy należały jednak zdecydowanie do „siódemki” z Piekar Śląskich. W 14 min gospodarze wygrywali już 7-3, sześć minut później ich przewaga wzrosła do siedmiu trafień (12-5), a w 27 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Chromego na tablicy pojawił się wynik 18-6.  Okres między 9 a 27 minutą tarnowianie przegrali więc 3-15.

Początkowe minuty drugiej połowy przyniosły wyrównaną grę i w 39 min po kolejnym rzucie karnym Macieja Chromego było 24-13. Bramka Bartosza Niemca i dwa trafienia Emiliana Jewuły pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do ośmiu goli (24-16 w 41 min), ale minutę później Olimpia MEDEX prowadziła 26-16. W dalszych minutach oba zespoły zdobywały już bramki praktycznie na przemian i mimo że druga połowa zakończyła się dwubramkową wygraną SPR PWSZ, to tarnowianie przegrali to spotkanie różnicą dziewięciu „oczek”.

SPR PWSZ: Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb, Dawid Ciochoń – Albert Sanek 5, Daniel Dutka 4, Michał Kubisztal 4, Damian Misiewicz 4, Emilian Jewuła 3, Kamil Drobiecki 2, Jakub Kowalik 2, Bartosz Niemiec 2, Filip Frycz 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Łukasz Nowak 1.