Przerwana seria zwycięstw Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwana seria zwycięstw Grupy Azoty PWSZ

Dobiegła końca seria sześciu kolejnych zwycięstw siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W wyjazdowym meczu „na szczycie” tarnowianki przegrały 1-3 (28-26, 18-25, 19-25, 22-25) z Eneą Energetykiem Poznań. Porażka ta zepchnęła podopieczne trenera Michała Betlei na piąte miejsce w tabeli. Do zajmującego trzecie miejsce MKS Dąbrowa Górnicza, ekipa z Tarnowa traci jednak tylko jeden punkt.

Początek pierwszego seta należał do tarnowianek. Potem gra wyrównała się, ale siatkarki z Tarnowa wygrywały jeszcze 16-13. W końcówce gospodynie doprowadziły do remisu i oba zespoły miały piłki setowe. Ostatecznie zwycięsko z tej wojny nerwów wyszły tarnowianki, dla których decydujący punkt zdobyła po „kiwce” Paulina Głaz.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się do wyniku 7-7. Potem na boisku przeważały zawodniczki z Poznania, szybko doprowadzając do korzystnego dla siebie rezultatu 16-10.  W dalszych fragmentach tej partii poznanianki utrzymywały bezpieczną przewagę, wygrywając różnicą siedmiu punktów.

Kolejne dwa sety także przebiegały pod dyktando siatkarek Enei Energetyka. W czwartym secie poznanianki również były bliskie tego, aby nie pozwolić naszemu zespołowi na osiągnięcie granicy dwudziestu zdobytych punktów. Przy ich prowadzeniu 24-19 siatkarki z Tarnowa obroniły jednak trzy piłki meczowe, kapitulując dopiero po ataku Izabelli Rapacz.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Głaz, Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Aleksandra Mikołajewska, Agata Mazurek (libero).

***

Po meczu w Poznaniu tarnowianki mają niewiele czasu na zregenerowanie sił. Kolejny pojedynek o pierwszoligowe punkty rozegrają bowiem już w środę 5 grudnia, kiedy to w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zmierzą się o godz. 17 z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Podczas spotkania prowadzona będzie Wielka Mikołajkowa Zbiórka słodyczy, pluszaków i zabawek na rzecz dzieci z tarnowskich szpitali i domów dziecka.

Drużyna ze Szczyrku, w której występuje wychowanka UKS Jedynka Tarnów, Karolina Drużkowska, zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli, mając na koncie sześć wygranych i sześć porażek. Zdecydowaną większość tych zwycięstw, uczennice SMS odniosły grając w swojej hali, w której wygrały pięć z ośmiu spotkań. Znacznie gorzej wiodło im się w pojedynkach wyjazdowych. Jedyne zwycięstwo odniosły we Włocławku, pokonując 3-0 tamtejszy WTS KDBS Bank. W pozostałych meczach wyjazdowych wywalczyły tylko jednego seta, przegrywając po 0-3 z MKS Dąbrowa Górnicza i Wisłą Warszawa oraz 1-3 z Eneą Energetykiem Poznań. W ostatniej kolejce podopieczne trenera Waldemara Kawki przegrały u siebie 2-3 (25-23, 17-25, 25-18, 18-25, 9-15) z Uni Opole.

W poprzednim sezonie ekipa ze Szczyrku uplasowała się w rundzie zasadniczej (zgodnie z regulaminem kończy ona rywalizację na tym etapie) na dziewiątym miejscu, odnosząc osiem zwycięstw i doznając czternastu porażek. Oba rozegrane wówczas mecze pomiędzy drużynami Grupy Azoty PWSZ i SMS PZPS zakończyły się wynikami 3-0 dla gospodyń.